Logo
Wydrukuj tę stronę

"Wybierz życie bez cukrzycy" - zbadaj się i weź udział w konkursie

"Wybierz życie bez cukrzycy" - zbadaj się i weź udział w konkursie "Wybierz życie bez cukrzycy" - zbadaj się i weź udział w konkursie

Gmina Kielce bierze udział w projekcie pn. Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2 - ZIT, którego głównym celem jest ochrona zdrowia oraz poprawa świadomości w zakresie profilaktyki cukrzycy, nadwagi i otyłości wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego poprzez przeprowadzenie interwencji edukacyjno-zdrowotnej do końca 2021 roku w grupie osób w wieku 45-64 lata, którzy w przeciągu ostatnich 3 lat nie mieli wykonywanych badań w kierunku cukrzycy.

Projekt swoim zakresem obejmuje mieszkańców z terenu gmin: Kielce, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka - Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk.

W ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2 – ZIT wsparciem objętych zostanie 54 429 osób, w tym 27 596 kobiet i 26 833 mężczyzn. W ramach projektu z ww. osobami zostanie przeprowadzony wywiad oraz będzie obliczany im wskaźnik BMI. Osoby z czynnikami ryzyka oraz BMI powyżej 30 zostaną zaproszone do kolejnych etapów projektu, w ramach których będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistów z dziedziny dietetyki aktywności fizycznej, a także zostanie przeprowadzona u nich analiza składu i masy ciała.

Udział w projekcie można wziąć poprzez wypełnienie kwestionariusza na stronie www.bezcukrzycy.uzdrowiskobusko.pl

W ramach projektu organizowany jest również konkurs, dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe m.in.: bony na zajęcia edukacyjne lub sportowe dla dzieci i dorosłych lub drony, hulajnogi elektryczne, laptopy, tablety i wiele innych. 

Bezpłatna infolinia telefoniczna obsługująca projekt: 41 375 72 06

Projekt współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło: um.kielce.pl

 

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.