reklama

reklama

/>

Czym jest dla nas niepodległość? - pocztówki Muzeum Wsi Kieleckiej

Czym jest dla nas niepodległość? - pocztówki Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej organizuje projekt "Pocztówka do Niepodległości".

W ramach akcji będzie można wyrazić w różnych formach czym jest niepodległość. Wydarzenie ma nawiązywać do bitwy warszawskiej 1920 roku, promować dzieje naszego kraju i ziemi świętokrzyskiej.

- Pocztówki, jak sama nazwa wskazuje będą pochodziły z naszych zbiorów plus do tego jeszcze pocztówki ze zbiorów naszych koalicjantów. Jak sama nazwa wskazuje, nie jesteśmy jedynymi wykonawcami projektu. W ramach projektu pozyskaliśmy kilku koalicjantów: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej, Stowarzyszenie "Siła Woli" z Nowin oraz Stowarzyszenie i Grupa Inicjatywna "Pod Prąd" z Suchedniowa - mówił dr Krzysztof Karbownik z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Muzeum przygotuje 10 filmów edukacyjnych z którymi uczestnicy konkursu powinni się zapoznać. Powstanie też wersja anglojęzyczna. Przedstawione historie opowiedzą o polskiej walce o niepodległość z wątkami regionalnymi. Organizatorzy chcą rozpowszechniać te ważną historię także za granicą.

- Te 10 filmów będzie umieszczonych na naszym kanale YouTube. Do tego ich dostępność będzie też ogólna. Uczestnicy projektu będą mogli oglądać filmy. Liczymy też na to, że zainteresują też Polaków i nie tylko. Filmy będą dwujęzyczne. Będzie wersja anglojęzyczna, bo chcemy trochę wyjść z naszą historią przez rejon województwa i Polski - podkreślił dr Krzysztof Karbownik.

Muzeum Wsi Kieleckiej z wygranych prac zamierza stworzyć wystawę plenerową, która będzie prezentować 5 wielkoformatowych pocztówek przygotowanych przez 100 uczestników w różnym wieku.

- Uczestnicy po zapoznaniu się z tymi materiałami, które od nas dostaną, będą mieli tak naprawdę jedno zadanie - napisać na odwrocie kart pracy czym jest dla nich niepodległość. To może być forma dowolna. Czy to będzie rysunek, jedno zdanie czy forma literacka to jest bez znaczenia. Najważniejsze żeby to było szczere i po wykonaniu tej czynności, nasi koalicjanci dostarczą nam z powrotem te karty pracy. My na koniec projektu te wszystkie karty zbierzemy oraz je połączymy. W ten sposób powstanie wystawa plenerowa składająca się z 5 wielkiego formatu pocztówek - powiedział dr Krzysztof Karbownik.

Przygotowania wystawy potrwają do 20 października. W ramach wydarzenia powstanie też filmik podsumowujący pracę uczestników "Pocztówki do niepodległości".

Projekt jest dofinansowany ze środków wieloletniego programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej - #wiktoria1920”.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •