reklama

reklama

/>

Miasto Kielce zaprasza do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw grypie

Miasto Kielce zaprasza do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw grypie Miasto Kielce zaprasza do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw grypie

W Kielcach już po raz piętnasty rusza program szczepień przeciw grypie. W ramach programu zaszczepione mogą być osoby od 55. roku życia, zamieszkałe na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego.

- Otrzymaliśmy informację, że pierwsze szczepionki trafiły już do części przychodni, z którymi miasto zawarło stosowne umowy. To bardzo dobra wiadomość, długo przez nas wyczekiwana. Problem z dostępnością szczepionek na rynku jest znany i dotyczy całego kraju. Liczymy, że kolejne partie będą sukcesywnie trafiać do placówek medycznych - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

W bieżącym roku sytuacja ze względu na pandemię koronawirusa jest wyjątkowa. Umowy na realizację programu zostały podpisane przez Prezydenta Miasta Kielce na kwotę ponad 412 tys. zł, natomiast tylko i wyłącznie od dostępności szczepionki na rynku zależy, ile osób będzie mogło z niego skorzystać.

- W pierwszej kolejności prosimy mieszkańców Kielc o telefoniczny kontakt z wybraną przychodnią. To konieczne, aby upewnić się, czy szczepionka jest dostępna i umówić termin wizyty - podkreśla Tomasz Porębski.

W przypadku programu szczepień przeciw grypie nie obowiązuje rejonizacja. Program będzie realizowany przez 16 podmiotów leczniczych (34 przychodnie). W tylu punktach, na terenie całego miasta, kielczanie będą mogli wykonać szczepienia.

- W ubiegłym roku, podobnie jak w poprzednich latach, z programu skorzystało około 10 tysięcy mieszkańców Kielc. To bardzo ważny program polityki zdrowotnej, realizowany w naszym mieście od piętnastu lat. Gorąco zachęcam osoby powyżej 55. roku życia do skorzystania z tej możliwości również w tym roku - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

źródło: Rzecznik Prasowy Prezydenta


WYKAZ TELEFONÓW, POD KTÓRYMI MOŻNA UZYSKAĆ INFORMACJE DOTYCZĄCE PROGRAMU SZCZEPIEŃ PRZECIW GRYPIE

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •