reklama

reklama

/>

Bak niemieckiego auta napełniony skradzionym paliwem

Bak niemieckiego auta napełniony skradzionym paliwem Bak niemieckiego auta napełniony skradzionym paliwem

Po kilku minutach od zgłoszenia dotyczącego kradzieży paliwa z jednej ze stacji na terenie miasta, funkcjonariusze z kieleckiego oddziału prewencji zatrzymali do drogowej kontroli osobowego opla. Okazało się, że w baku niemieckiego auta znajdowało się skradzione paliwo, a za jego kierownicą siedział 24 –latek mający 2 promile alkoholu w organizmie.

W nocy z piątku na sobotę do wszystkich policyjnych patroli dotarła informacja, że z jednej ze stacji paliw w Kielcach odjechał osobowy ople bez tablic rejestracyjnych, którego kierujący zatankował paliwo za 160 złotych i za nie nie zapłacił. Po kilku minutach funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach patrolujący centrum miasta zauważyli niemieckie auto, które jechało z zamontowanymi tablicami rejestracyjnymi, lecz odpowiadało opisowi zgłaszającego. Mundurowi natychmiast zatrzymali je do kontroli. Wtedy okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 24 –letni mieszkaniec gminy Pińczów, znajdujący się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że chwilę wcześniej ze zdemontowanymi tablicami rejestracyjnymi pojechał na pobliską stacje paliw. Tam jego 19 –letni pasażer zatankował auto za kwotę 160 złotych i nie płacąc odjechali z miejsca. Dodatkowo policjanci ustalili, że osobowy opel nie posiadał aktualnego badania technicznego.

Ustawodawca za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewidział karę m.in. do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzieży grozi kara kilkutysięcznej grzywny.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •