reklama

reklama

/>

„Wspieramy zawodowo, wybieramy odlotowo!”

 „Wspieramy zawodowo, wybieramy odlotowo!” „Wspieramy zawodowo, wybieramy odlotowo!”

Rozpoczął się XII Ogólnopolski Tydzień Kariery.

W poniedziałek 19 października rozpoczął się XII Ogólnopolski Tydzień Kariery. Celem tej akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego. W związku z pandemią większość działań Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach prowadzona jest online. Inicjatorem i krajowym koordynatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Hasło przewodnie

Ogólnopolski Tydzień kariery, w który Kielce angażują się od początku, co roku ma nowe hasło. W 2020 brzmi ono: „Wspieramy zawodowo, wybieramy odlotowo!”. Miejski Urząd Pracy wraz ze swoim partnerami zaplanował szereg działań, które odbędą się głównie w Internecie.

Od wczoraj trwa akcja mailingowa „Bądź na czasie – skorzystaj z porady zawodowej”, skierowana do wszystkich zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach. W okresie pandemii mniej osób korzystało ze wsparcia doradców. Ogólnopolski Tydzień Kariery to idealny moment, by o skuteczności i przydatności tej usługi przypomnieć. Z doradcami MUP będzie można skonsultować się również telefonicznie pod numerem telefonu: 41 340-60-16 lub za pośrednictwem komunikatora Skype pod adresem: MUP Kielce Doradca 2. Dyżur będzie prowadzony od 21 do 23.10.2020 r. w godzinach od 10:00 do 13:00. W piątek na stronie internetowej OTK pojawi się test preferencji zawodowych. Wszyscy, którzy chcą rozpoznać swoje predyspozycje, będą mogli go wypełnić i przesłać do MUP. W ciągu kilku dni otrzymają profesjonalną interpretację uzyskanych rezultatów. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Narzędzia diagnostyczne to nie są egzaminy. Nie da się w nich źle odpowiedzieć. Każda odpowiedź spontaniczna i szczera (bo po co oszukiwać samych siebie?) będzie dobra!

Zajęcia dla uczniów i studentów
OTK to również czas intensywnej współpracy MUP ze szkołami i uczelniami. Dla klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Zbigniewa „Wilka” Kruszelnickiego w Kielcach doradcy zawodowi MUP poprowadzą warsztaty online, zatytułowane: „Zaplanuj swoją odlotową karierę”. W kolejnym\ wirtualnym spotkaniu uczestniczyć będą uczniowie Zespołu Szkól Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Gościem specjalnym zajęć poświęconych kompetencjom miękkim w ekonomii i reklamie będzie Marcin Olkowicz – przewodniczący Rady Sektorowej ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej. Odbędzie się też doroczny panel dyskusyjny poświęcony karierze w komunikacji. Ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego spotka się Maciej Budzich, jeden z najsłynniejszych polskich blogerów, podróżnik i ekspert w dziedzinie marketingu oraz komunikacji w mediach społecznościowych.

XI Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy
Nieodłączonym elementem OTK w Kielcach są Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy. Ich XI edycja odbędzie się po raz pierwszy w formule online. W środę 21 października w godzinach od 9:30 do 13:30 na stronach organizatorów (Miejski Urząd Pracy w Kielcach i Akademickie Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej) opublikowane zostaną oferty pracy. W tym też czasie pracodawcy będą czekali na kontakt ze strony potencjalnych zainteresowanych.

Konkurs
Kolejne działanie, które zostanie zainicjowane w dobie OTK, swój finał znajdzie dopiero w grudniu. Konkurs na filmik, zatytułowany: „Mój wymarzony zawód”, powinien wzbudzić spore zainteresowanie młodych ludzi, wśród których tworzenie krótkich form filmowych stanowi popularne hobby. Prace będzie można składać do połowy listopada, a rozstrzygnięcie nastąpi 7 grudnia 2020 roku. Szczegóły: regulamin i wymagane dokumenty, opublikowane zostaną w piątek 23.10.2020 r.

Na koniec tygodnia
Podczas konferencji „Spojrzenie w przyszłość”, którą Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej zainicjowały XII Ogólnopolski Tydzień Kariery, pojawiło się wiele interesujących wątków. Między innymi poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto zostać doradcą zawodowym?, i jak powinien działać mentoring w poradnictwie? Włączając się w tę dyskusję MUP opublikuje w najbliższy weekend dwa krótkie filmiki, do których w późniejszym terminie dołączone zostaną e-booki. Przygotowywana jest również niespodzianka na sam koniec. Na razie nie zapeszamy!

Patronat honorowy nad XII Ogólnopolskim Tygodniem Kariery objęli ministrowie edukacji i pracy, a w samych Kielcach Prezydent Miasta Bogdan Wenta.

 

źródło: koordynator OTK

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •