reklama

reklama

/>

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach w tym roku organizuje E-Kwestę

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach w tym roku organizuje E-Kwestę Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach w tym roku organizuje E-Kwestę

W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia tradycyjnej kwesty w tym roku, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach, organizuje zbiórkę w internecie. E-Kwesta odbywa się pod adresem zrzutka.pl/z/ekwesta i będzie trwać do 8 listopada.

Poniżej informacja w tej sprawie:

Niestety kielecka kwesta organizowana corocznie od 28 lat nie może się odbyć w tym roku w tradycyjnej formie. Sytuacja związana z trwającą pandemią uniemożliwia jej bezpieczne przeprowadzenie. Tak cenne przedsięwzięcie nie może jednak zostać przerwane, dlatego Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach w tym roku organizuje E-Kwestę. Zbiórka będzie trwać od 25 października do 8 listopada.

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach na kwestach przeprowadzanych tradycyjnie przez wszystkie lata zebrało ponad milion złotych od darczyńców oraz odrestaurowało ponad 400 nagrobków. Corocznie w zbiórkę na kieleckich cmentarzach angażowały się osoby kultury, samorządu czy polityki, ale przede wszystkim setki wolontariuszy z kieleckich szkół, osoby dorosłe czy seniorzy.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia kwesty w formie online poprzez datek, udostępnienie czy przesłanie linku do zbiórki znajomym. Niech trwająca pandemia nie przerywa tak cennego przedsięwzięcia, które od lat pozwala dbać o zabytki cmentarne i pamięć o pochowanych w nich zmarłych.

 

źródło: Marcin Stępniewski, Radny Miasta Kielce

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •