reklama

reklama

/>

List otwarty do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji

List otwarty do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji List otwarty do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji

Na skrzynkę mailową naszej redakcji przysłano treść listu otwartego Komitetu Obrony Demokracji do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji w sprawie ich działań skierowanych przeciwko pokojowo protestującym Obywatelom, broniącym swoich konstytucyjnych praw i wolności. Poniżej treść apelu.

"List otwarty do Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy Policji,

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze Policji – nasi współobywatele! My, członkowie Komitetu Obrony Demokracji apelujemy do Was o dochowanie wierności rocie składanego przez Was ślubowania: „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

My, obywatele, pokładamy w Was nadzieję i wiarę, że pozostaniecie nieugięci wobec tych, którzy każą Wam wystąpić przeciw nam, prawo mając za nic. Nie protestujemy przeciw Wam. Nasze protesty są pokojowe. Jak każdy obywatel mamy do nich prawo w myśl art. 57 Konstytucji. Pamiętamy też o art. 31 ust. 3, który stanowi, że ograniczenia nakładane przez władze na obywateli w zakresie korzystania przez nich z konstytucyjnych wolności i praw nie mogą naruszać istoty tych praw. Znaleźliśmy się wspólnie w historycznym momencie. My Kobiety, upominające się o poszanowanie naszej godności i wolności, my Nauczycielki i Nauczyciele, zatroskani jakością edukacji, my Lekarki i Lekarze, Pielęgniarki, Ratowniczki i Ratownicy Medyczni, którzy ponad własne siły próbujemy ratować pacjentów, my Przedsiębiorcy, my Restauratorzy, my pracujący na wsi. My Naród.

Zmuszeni do wyjścia na ulicę w proteście przeciw całemu złu, które gotują nam rządzący. Protestujemy pokojowo. Przecież to widzicie! Nie jesteśmy dla siebie nawzajem wrogami. Nie musicie, nie powinniście wykonywać poleceń, które naruszają nasze oczywiste prawo do protestu. Historia dowodzi, że rządzący się zmieniają, pamięć o czynach jednak pozostaje. Zarówno o czynach władzy, jak i tych, którzy byli tylko i aż jej narzędziem w ich rękach. A jeśli będziecie wykonywać polityczne polecenia, aresztować, nakładać bezprawne kary, spisywać nas, wyciągać z tłumu – to patrzcie nam w oczy! Zobaczycie w nich siostry, braci, przyjaciół, sąsiadów. Odbierając prawo do wykrzyczenia bólu odbieranej wolności, godności, środków do życia, praw do ochrony zdrowia - odbierzecie je przecież także sobie samym.

Zapamiętajcie nas! Spotkamy się nazajutrz w drodze do pracy, w sklepie, w kolejce do apteki. Władza przeminie. My i Wy będziemy zawsze tu, z codziennymi troskami, radościami, dzieląc się nimi nawzajem, stojąc ramię w ramię. Bo tylko na siebie możemy liczyć.

Nie dajmy się podzielić!"


Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji
im. Władysława Bartoszewskiego.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •