reklama

reklama

/>

Politechnika Świętokrzyska ponownie zorganizuje zawody łazików marsjańskich

Politechnika Świętokrzyska ponownie zorganizuje zawody łazików marsjańskich

Międzynarodowe zawody robotów marsjańskich po raz kolejny odbędą się w Kielcach. Konstruktorzy kosmicznych pojazdów zmierza się ponownie na sztucznym torze na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. O szczegółach tego wydarzenia mówili organizatorzy podczas konferencji prasowej online.

Coroczne najbardziej wyczekiwane międzynarodowe wydarzenie robotyczno-kosmicze ponownie zaplanowano w Kielcach. We wrześniu po raz kolejny Politechnika Świętokrzyska zorganizuje zawody łazików marsjańskich. Konstruktorzy pojazdów mobilnych będą rywalizować na największym sztucznym torze usypanym na ternie uczelni.

Z uwagi na pandemię koronawirusa szósta edycja ERC Space and Robotics Event miała formułę hybrydową. Drużyny z całego świata sterowały swoimi robotami zdalnie. Część programu była realizowana na miejscu, natomiast wybrane aktywności i streaming live transmitowano w Internecie.

W konferencji prasowej uczestniczył także Jacek Sułek, Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jak zaznaczył marka łazików marsjańskich staje się coraz bardziej znana na całym świecie.

Spotkanie online było okazją do podpisania umowy o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Pśk a firmą technologiczną SENER Polska. Partnerstwo przewiduje m.in. udział studentów w warsztatach i szkoleniach oraz programach stażowych.

Ubiegłoroczny turniej ERC objęła zasięgiem medialnym 5 mln osób. Śledziło ją blisko 80 tys. widzów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •