reklama

reklama

/>

Piotr Pawełko Wojewódzkim Rzecznikiem ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Piotr Pawełko Wojewódzkim Rzecznikiem ds. Osób z Niepełnosprawnościami

W czwartek 19 listopada powołano Wojewódzkiego Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Został nim Piotr Pawełko.

Nominację nowemu rzecznikowi przekazali Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.

Ważne jest, żeby tematyką osób z niepełnosprawnościami zajmowała się osoba wywodząca się bezpośrednio z tego środowiska. Celem Rzecznika będzie wzmocnienie głosu osób niepełnosprawnych podczas kształtowania polityki społecznej przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Do zadań rzecznika należeć będzie rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, inicjowanie działań zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności i barier utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Chcemy postrzegać osoby niepełnosprawne, jak każdego obywatela i powołanie Piotra Pawełko na Wojewódzkiego Rzecznika Ds. Osób z Niepełnosprawnościami to kolejny krok do zmierzania w kierunku otwarcia i dostępności urzędów dla osób niepełnosprawnych. Dążymy i zachęcamy osoby niepełnosprawne do aktywnego udziału w życiu społecznym, zawodowym oraz ich pełnej integracji z lokalnymi i regionalnymi społecznościami - mówiła wicemarszałek Renata Janik.

Piotr Pawełko związany jest z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, gdzie jako instruktor udziela wsparcia osobom niepełnosprawnym w aktywizacji społecznej bezpośrednio po wypadkach. Jest również reprezentantem Polski w koszykówce na wózkach, wielokrotnym Mistrzem Polski oraz uczestnikiem turniejów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Na co dzień pracuje w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

- Powołanie Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami to ważny sygnał ze strony urzędu, że tematyka niepełnosprawności jest zauważalna. Mam nadzieję, że w ramach naszej współpracy będziemy mogli dyskutować, ale przede wszystkim będziemy mogli aktywnie działać, by dostępność wszelkich możliwych usług i miejsc była jak największa dla osób z niepełnosprawnościami - przekonuje Piotr Pawełko.

Piotr Pawełko jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •