reklama

/>

Koncert w rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena

Koncert w rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena Koncert w rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena

4 grudnia 2020 r., na kilka dni przed 250. rocznicą urodzin Ludwiga van Beethovena, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w muzyczną podróż do Wiednia z przełomu XVIII i XIX stulecia. Słuchacze zagłębią się w świecie cesarsko-królewskiej stolica z czasów Ludwiga van Beethovena. Koncert odbędzie się online.

W programie utwory: Ludwiga van BEETHOVENA, Wolfganga Amadeusa MOZARTA, Josepha HAYDNA, Carla Marii von WEBERA, Franza SCHUBERTA.

Wystąpią Marta Kijas (klarnet) oraz orkiestra Filharmonni Świętokrzyskiej pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Koncert poprowadzi Beata Młynarczyk.

MARTA KIJAS
Uczennica V klasy (przeddyplomowej) Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie.

TOMASZ CHMIEL
Dyrygent, pianista, aranżer, producent muzyczny. Pochodzi z Rzeszowa. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu prof. Marka Koziaka. Laureat I nagrody w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii.

BEATA MŁYNARCZYK
Teoretyk muzyki, pedagog, prelegent muzyczny, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 25 lat jest nauczycielką przedmiotów teoretyczno-muzycznych w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie, a także zajęć artystycznych – drama i muzyka w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie. Jako prelegent muzyczny współpracuje m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Filharmonią Częstochowską, OPK Gaude Mater, Towarzystwem Muzycznym w Częstochowie. Prowadzi działalność popularyzatorską we współpracy z różnymi środowiskami – od przedszkolaków po słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •