Kielczanin Daniel Krężołek w kampanii edukacyjnej dla młodzieży

Kielczanin Daniel Krężołek w kampanii edukacyjnej dla młodzieży

Wystartowała edukacyjna kampania Cash Lajf Balans Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem tych działań jest zachęcenie młodzieży z Polski Wschodniej do rozwoju swoich pasji i przekuwania ich w biznes. Województwa Polski Wschodniej w tym także świętokrzyskie, mają najniższy wskaźnik przedsiębiorczości wśród młodzieży. Większość osób w wieku 15-19 lat, nie jest zainteresowana założeniem tu własnej działalności gospodarczej. To właśnie do nich, ich rodziców i nauczycieli jest skierowana kampania.

Twórcom kampanii zależało, aby przekaz dotarł do młodych ludzi w prosty, przejrzysty i przyjemny sposób. Dlatego powstał cykl ośmiu inspirujących filmów poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością i Funduszami Europejskimi.

Bohaterami nagrań są młodzi przedsiębiorcy, którzy opowiadają o swoim pomyśle na biznes. Bohaterem jednego z nagrań jest kielczanin Daniel Krężołek, właściciel klubokawiarni Quest.

Daniel Krężołek zauważył, że gry pełnią ważną rolę w aktywizacji i integracji ludzi. Dzięki pracy w branży eventowej, w której przygotowywał turnieje dla graczy, widział jak bardzo są one popularne i jak duże jest na nie zapotrzebowanie. Dobrze znał rynek i wiedział jak zaspokoić popyt. Tak powstał jego biznes miejsce, które oferuje gamingowe rozgrywki. Z filmu o firmie Daniela dowiemy się czym jest analiza rynku, outsourcing, wspólnik, popyt i podaż.

Na potrzeby kampanii powstała też gra edukacyjna Cash Lajf Balans, która pozwala wczuć się w rolę młodych przedsiębiorców. Poprzez zabawę i kreatywną formę nauki młodzież odświeża wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i poszerza ją o aspekty związane z prowadzeniem własnej firmy. Gracz sam decyduje o tym, ile pracuje, a ile korzysta z życia, zachowując niezbędną równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym (work-life balance).

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •