reklama

/>

W tym roku "Dziadek do orzechów” nie na Dużej Scenie, a w internecie

W tym roku "Dziadek do orzechów” nie na Dużej Scenie, a w internecie W tym roku "Dziadek do orzechów” nie na Dużej Scenie, a w internecie

"Dziadek do orzechów” w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka, w wersji Kieleckiego Teatru Tańca, to już mikołajkowa tradycja. 6 grudnia artyści nie spotkają się z widzami co prawda na Dużej Scenie, ale teatr zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnej transmisji online spektaklu.

Nagranie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych 6 grudnia o godzinie 16:00. Aktywność linku wygaśnie o 20:00. Zarezerwujcie więc swój czas z wyprzedzeniem!

Link do transmisji zostanie opublikowany na stronie internetowej (www.ktt.pl) oraz profilu facebookowym KTT.

W spektaklu występują artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. W głównych rolach zaprezentują się soliści Kieleckiego Teatru Tańca – Alicja Horwath-Maksymow jako Klara oraz Aleksander Staniszewski jako Dziadek do orzechów/Młodzieniec.


„Dziadek do orzechów” w wersji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych. Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. „Dziadek do orzechów” jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który poprzez wykorzystanie raczej nietypowych instrumentów takich jak trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni. Autorami choreografii do tego magicznego widowiska są Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.

Główną bohaterką spektaklu jest Klara, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarza silnym uczuciem. Z pomocą zabawek pokonuje armię mysz, a następnie odbywa z nimi przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożywają i zabierają naszych bohaterów w taneczną podróż dookoła świata. Klara i Młodzieniec swoją wędrówkę rozpoczynają w cukierni, smakując torty, cukierki, precelki i lody. Będąc w sklepie z butami tańczą taniec hiszpański, w kawiarni aromatyczna kawa przenosi ich w arabski Bliski Wschód. Świat chiński to sklep z porcelaną i porcelanowym młotkowym rozbójnikiem. Swoją wędrówkę kończą w kwiaciarni, gdzie Klara zamienia się w białą różę, a Młodzieniec w ogrodnika. Pragnienie Klary o wymarzonej miłości znajdzie spełnienie w ślubie z Młodzieńcem i weselu, na którym bawią się wszystkie postaci z sennych marzeń.

 

źródło: Kielecki Teatr Tańca

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •