reklama

reklama

/>

Śnieg, białe szaleństwo i sanki - końcówka ferii w Kielcach

Śnieg, białe szaleństwo i sanki - końcówka ferii w Kielcach

To nie był łatwy rok dla dzieci i młodzieży. Coraz więcej mówi się o szkodliwości zdalnej nauki i odcięcia najmłodszych od kontaktów społecznych. Ferie do tej pory też niewiele zmieniły bo pogoda nie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Od środy sytuacja diametralnie się zmieniła. W Kielcach właściwie na każdym wzniesieniu dzieciaki szaleją korzystając nie tylko z czasu wolnego ale też ze sporej warstwy białego puchu.

Komputer, gry, filmiki w internecie - tak głównie od 7 stycznia wyglądał czas dzieci podczas ferii 2021. 13 stycznia wraz z pierwszym porządnym śniegiem w tym roku, wrócił duch zabawy i białego szaleństwa. Wszędzie tam gdzie było to tylko możliwe, na górkach i góreczkach, na sankach, jabłuszkach i wszystkim na czym się dało zjechać dzieci szalały właściwie od rana do zmroku.

Kielce już dawno nie widziały tylu ludzi spędzających czas na świeżym powietrzu. A dla tych małych i nieco większych uczniów, od miesięcy przykutych do ekranów komputerów, to prawdziwa odmiana.

Czas pandemii zmusił właściwie nas wszystkich do pozostania w domach a później do restrykcyjnego unikania kontaktów społecznych. Wygląda na to, że właśnie ten czas nauczył nawet najmłodszych, że nic nie zastąpi prawdziwych relacji a dzieci zabawy z rówieśnikami.

Trudno uwierzyć, że choćby rok temu tylu młodych mieszkańców Kielc wyszłoby po prostu pobawić się na śniegu, dziś takiej rozrywki i zwyczajności im brakuje.

Dobra wiadomość jest taka, że według prognoz pogody dla Kielc i regionu, niskie temperatury i okresowe opady śniegu utrzymają się przynajmniej do końca ferii.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •