reklama

reklama

/>

Seniorzy potrzebują naszej pomocy - zobacz jak możesz włączyć się w akcję!

Seniorzy potrzebują naszej pomocy - zobacz jak możesz włączyć się w akcję!

Chcemy Państwu przedstawić akcję "Kielce Seniorzy w Koronie". To forma, którą wymyśliłyśmy wspólnie z Katarzyną Dziedzic, aby co tydzień dostarczać ludziom starszym najpotrzebniejsze produkty. To żywność krótko i długoterminowa, środki czystości i ciepłe obiady. Wszystko to dzięki wolontariuszom, którzy dzielą się tym co mają. Od początku listopada, w każdy czwartek takie paczki trafiają do 20 najbardziej potrzebujących seniorów z Kielc i najbliższych okolic.

Aby przybliżyć to co dokładnie robimy przedstawiamy Państwu Wandzię, naszą Wandzię bo po tylu tygodniach stała się nam bardzo bliska. Kobieta ma 93 lata i została całkiem sama. Mieszka na piątym piętrze w mieszkaniu przerobionym po starej pralni. Jest schorowana, bardzo bolą ją nogi, ma więc problemy z poruszaniem się. To wyklucza jej normalne funkcjonowanie.

Wanda Śmiech jest teraz sama ponieważ jej mąż ponad pół roku temu trafił do domu opieki. Ale nawet kiedy był obok, jej życie nie było usłane różami. Nasza seniorka tkwiła w trudnym małżeństwie, doznała agresji i wielu złych rzeczy, także w czasie dzieciństwa, później w czasie wojny. Dziś ma trudności z poruszaniem się a wysokie piętro na którym mieszka sprawia, że zrobienie zakupów, czy załatwienie wielu innych spraw jest po prostu nie możliwe.

Od początku listopada Wanda jest pod naszą opieką. Przychodzimy co czwartek, zgodnie z założeniem akcji "Kielce Seniorzy w Koronie". Przynosimy zakupy, opłacamy rachunki i tak jak dziś robimy porządki o które prosi. Tym razem przyszedł czas na uprzątnięcie starej kanapy, na której spał mąż.

Życie osoby, która sama już nie jest w stanie sobie poradzić, nie jest proste. Wizyta u fryzjera wydaje się przeszkodą nie do pokonania, właśnie dlatego pomagają inni, dziś Kasia Makuch, która przyjechała by Wandzię po prostu ostrzyc.

Dzięki pomocy wielu ludziom, którzy śledzą fanpage akcji na facebooku, Wanda ma już ciepłą wodę, nowy dywan, ciepłe ubrania i kołdrę. Potrzebna jest jeszcze pralka bo stara już nie działa i odkurzacz, którego kobieta nigdy nie miała. Jednak to co najważniejsze dla Wandy to sama świadomość wsparcia, które teraz ma i poczucie, że ktoś się nią opiekuje.

Aby akcja "Kielce Seniorzy w Koronie" mogła dalej istnieć potrzebne jest wsparcie osób gotowych nieść pomoc. Dalej prowadzimy zbiórki żywności i środków pierwszej potrzeby. Wszystko to można przynosić do sklepu medycznego w Kielcach przy ulicy Karczówkowskiej 6.

Liczymy też na Państwa pomoc przy akcji, którą tworzymy na Dzień Babci i Dziadka. Chcemy doposażyć świetlice w Domach Pomocy Społecznej. Chodzi o takie rzeczy jak puzzle, kreski, flamastry, farby, książki, krzyżówki, zabawki manualne, czy malowanki. Wszystko to nie musi być nowe ważne aby było kompletne i gotowe do użycia. Zbiórkę tych darów prowadzimy do 20 stycznia. Przedmioty te można dostarczać, tak jak produkty do akcji dla seniorów, do sklepu medycznego w Kielcach.

Wszystkie informacje znajdują się pod adresem https://m.facebook.com/groups/1189927028067560/?tsid=0.9875254009385503&source=result 

W ramach akcji prowadzona jest także zbiórka funduszy: https://zrzutka.pl/7haumb

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •