reklama

reklama

/>

Miasto Kielce informuje o szczepieniach

Miasto Kielce informuje o szczepieniach Miasto Kielce informuje o szczepieniach

Narodowy Program Szczepień - ważne informacje dla mieszkańców Kielc.

W związku z Narodowym Programem Szczepień, Prezydent Miasta Kielce informuje o możliwości skorzystania ze zorganizowanego transportu (dowozu) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla:
a) osób niepełnosprawnych tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
b) osób powyżej 70. roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.


Ze strony Miasta Kielce powołany został koordynator, którego zadaniem jest koordynacja działań związanych ze szczepieniami oraz transportem. Została nim Pani Katarzyna Pawlik (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach).


Dla mieszkańców Kielc uruchomiona została również infolinia – telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach – pod ogólnodostępnym numerem telefonu: 668 431 060 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30).
Wszelkie aktualne informacje na temat Narodowemu Programu Szczepień są dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/szczepimysie.

15 stycznia ruszyły powszechne zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Poniżej prezentujemy harmonogram rejestracji.
Zapisy na szczepienia:
• od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
• od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
UWAGA! Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:
1. Rejestracja przez całodobową i bezpłatną infolinię – 989
• osoby starsze mogą to zrobić samodzielnie lub mogą je zapisać bliscy z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zapisy drogą elektroniczną poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
• do skorzystania z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany. W przypadku jego braku, osoby chcące się zarejestrować powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

3. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień w Kielcach i województwie świętokrzyskim są dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/swietokrzyskie.

Jeżeli w wybranym punkcie szczepień nie ma dogodnego terminu, należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień w okolicy w dogodnym terminie.


Już od 15 stycznia osoby spoza powyższych grup mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla pozostałych grup - otrzymamy maila.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie - www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia.
WAŻNE! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będzie można w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla pozostałych grupy i otrzymamy e-skierowanie.

Szczegółowe informacje o szczepieniach przeciwko COVID-19 dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

źródło: Urząd Miasta Kielce. 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •