reklama

reklama

/>

"Chaos gospodarczy i dyskryminacja przedsiębiorców" - KO o działaniach Rządu

"Chaos gospodarczy i dyskryminacja przedsiębiorców" - KO o działaniach Rządu

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz poinformowała o projekcie ustawy, który do Sejmu złożyło jej ugrupowanie. Chodzi o interwencje w sprawie przedsiębiorców, którzy nie mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, czy innych rozwiązań w związku z panującą pandemią COVID-19.

Zgodnie z przepisami o dodatkowe świadczenie postojowe mogą wystąpić przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą oznaczoną określonymi kodami, według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD). Według Koalicji Obywatelskiej, w ten sposób pomoc nie dotrze do wszystkich firm, które w ostatnich miesiącach najbardziej ucierpiały.

Projekt Koalicji Obywatelskiej uzależnia wparcie przedsiębiorców nie w oparciu o kod PKD a od spodków przychodów w danym okresie.

Posłanka poruszyła także temat pomocy finansowej dla miejscowości górskich.

- Ja dzisiaj pytam, gdzie jest pomoc np. dla gminy Kielce, gdzie mamy dwa stoki narciarskie, gdzie pomoc dla Bałtowa, Niestachowa, Krajna, Tumlina, Konarów? - dopytywała Marzena Okła-Drewnowicz.

W poniedziałek w trakcie konferencji prasowej przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej mówiła również o Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego w pierwszej turze takie miasta jak Kielce, Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski i Sandomierz nie otrzymały żadnego wsparcia - mówiła posłanka.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej złożyli pismo do Wojewody Świętokrzyskiego, w którym domagają się udziału obywateli przy rozpatrywaniu wniosków w ramach drugiego naboru do programu.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •