Logo
Wydrukuj tę stronę

"Chaos gospodarczy i dyskryminacja przedsiębiorców" - KO o działaniach Rządu

"Chaos gospodarczy i dyskryminacja przedsiębiorców" - KO o działaniach Rządu

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz poinformowała o projekcie ustawy, który do Sejmu złożyło jej ugrupowanie. Chodzi o interwencje w sprawie przedsiębiorców, którzy nie mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, czy innych rozwiązań w związku z panującą pandemią COVID-19.

Zgodnie z przepisami o dodatkowe świadczenie postojowe mogą wystąpić przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą oznaczoną określonymi kodami, według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD). Według Koalicji Obywatelskiej, w ten sposób pomoc nie dotrze do wszystkich firm, które w ostatnich miesiącach najbardziej ucierpiały.

Projekt Koalicji Obywatelskiej uzależnia wparcie przedsiębiorców nie w oparciu o kod PKD a od spodków przychodów w danym okresie.

Posłanka poruszyła także temat pomocy finansowej dla miejscowości górskich.

- Ja dzisiaj pytam, gdzie jest pomoc np. dla gminy Kielce, gdzie mamy dwa stoki narciarskie, gdzie pomoc dla Bałtowa, Niestachowa, Krajna, Tumlina, Konarów? - dopytywała Marzena Okła-Drewnowicz.

W poniedziałek w trakcie konferencji prasowej przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej mówiła również o Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego w pierwszej turze takie miasta jak Kielce, Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski i Sandomierz nie otrzymały żadnego wsparcia - mówiła posłanka.

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej złożyli pismo do Wojewody Świętokrzyskiego, w którym domagają się udziału obywateli przy rozpatrywaniu wniosków w ramach drugiego naboru do programu.

 

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.