reklama

reklama

/>

Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę, który był bliski zamarznięcia

W ostatnich dniach nad Polską nadciągnęło bardzo mroźne powietrze, a niska temperaturami opady śniegu często bywają przyczyną tragedii.

W dniu wczorajszym, jeden z kielczan zareagował na bezustannie powtarzane apele o nie pozostawanie obojętnym i powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej, ze na terenie nieruchomości przy ulicy Piekoszowskiej przebywa osoba, której pomoc jest niezbędna. Wysłany na miejsce patrol interwencyjny, w składzie którego znajdował się strażnik-ratownik zastał mężczyznę, u którego stwierdzono objawy wychłodzenia. Strażnik zauważył, że mężczyzna, choć jest przytomny i trzeźwy, ma poważne problemy z utrzymaniem się na nogach. Mężczyzna skarżył się na bardzo silny ból nóg.

Strażnicy zauważyli również, że mężczyzna ma bardzo zmarznięte ręce i już nie może poruszać palcami. W związku z tym strażnicy okryli mężczyznę kocami ratunkowymi, a na miejsce wezwano Pogotowie ratunkowe. Przybyli, ma miejsce ratownicy potwierdzili, że mężczyzna znajduje się w stanie znacznego wychłodzenia, bliskiego hipotermii i musi zostać błyskawicznie przewieziony do szpitala.

Kieleccy Strażnicy Miejscy od początku okresu zimowego codziennie prowadzą kontrole pustostanów, altan działkowych, kanałów ciepłowniczych i innych miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Jednocześnie apelują do mieszkańców Kielce, aby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i zgłaszali informacje o osobach zagrożonych wychłodzeniem lub potrzebujących pomocy na czynne całodobowo numery alarmowe 986 lub 41 368 75 15.

Strażnicy docierający do osób bezdomnych sprawdzają, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Pomagają dostać się do schronisk, noclegowni czy ogrzewalni. Jeżeli zachodzi taka konieczność Strażnicy udzielają pomocy medycznej albo w wyjątkowych przypadkach wzywają Zespoły Ratownictwa Medycznego.

 

źródło: www.strazmiejska.kielce.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •