reklama

reklama

/>

Pierwsza restauracja w Kielcach otwarta mimo zakazu - kontrola Sanepidu nie wykazała nieprawidłowości

Pierwsza restauracja w Kielcach otwarta mimo zakazu - kontrola Sanepidu nie wykazała nieprawidłowości

Rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń do 31 stycznia. Oznacza to m.in. dalsze zamknięcie stoków narciarskich, hoteli i restauracji. Mimo zakazu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się otworzyć działalność już teraz.

W Kielcach pierwszą restauracją, która zaprasza do środka jest Family Bistro na kieleckim Czarnowie przy ulicy Opielińskiej.

Właścicielka tłumaczy, że nie ma wyjścia, jeśli restauracja nie zacznie działać normalnie będzie musiała zwalniać pracowników.

Family Bistro powstało we wrześniu. W październiku rząd wprowadził obostrzenia, lokal nie tylko nie miał szansy się wybić, nie ma też szans na pomoc finansową z Tarczy Antykryzysowej.


W kieleckiej restauracji w normalnych warunkach mieści się 80 osób. Pani Aleksandra Skowron postanowiła że w reżimie do sali wejdzie 19.

- Przez to że jest odpowiednia przestrzeń między stolikami i klientami, uważam, że restauracja zachowując wszelkie zasady sanitarne może przyjmować klientów - tłumaczy właścicielka. 

Klienci lokalu i jego personel poddają się pomiarowi temperatury. Goście muszą też wypełnić ankiety, takie jak u lekarza, fryzjera czy kosmetyczki. Trzeba też zakrywać usta i nos przemieszczając się po sali. Maseczki zdejmuje się tylko do posiłku. Zakrywanie twarzy obowiązuje także pracowników.

We wtorek w drugim dniu po ponownym otwarciu bistro dla klientów, na miejscu zjawił się Sanepid wraz z eskortą funkcjonariuszy policji. Właścicielka spodziewała się tej kontroli.

Spotkanie z urzędnikami przebiegło w spokojnej atmosferze, sporządzono stosowny protokół. A jak podkreśla Pani Aleksandra kontrola zakończyła się pomyślnie, nie tylko bez niepotrzebnych awantur ale też bez mandatu.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •