reklama

reklama

/>

Nieuczciwy kurier zamówił telefon i odesłał w paczce plastikowy uchwyt

Nieuczciwy kurier zamówił telefon i odesłał w paczce plastikowy uchwyt Nieuczciwy kurier zamówił telefon i odesłał w paczce plastikowy uchwyt

Nawet 8 lat za kratkami może spędzić 28- letni kurier. Nieuczciwego dostawcę zdemaskowali policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej. Śledczy ustalili, że mężczyzna zamówił telefon komórkowy, warty ponad 5 700 złotych, a następnie odesłał paczkę, twierdząc, że nie została odebrała. Jednak z opakowania zabrał drogie urządzenie, wkładając w zamian plastikowy uchwyt do telefonu.

Od jakiegoś czasu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przyglądali się sytuacji w jednej z firm kurierskich, dostarczających przesyłki na podległym terenie. Pracował tam 28- letni, nienotowany wcześniej kielczanin. Policjanci ustalili, że mężczyzna był odpowiedzialny za dostarczenie telefonu komórkowego, kosztującego ponad 5700 złotych. Śledczy zwrócili uwagę na bardzo istotny szczegół. Mianowicie ktoś zamówił w jednym z marketów telefon przesyłką pobraniową, ale po kilku dniach paczka wróciła do sklepu, rzekomo z powodu nieodebrania przez kupującego. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że w odesłanej przesyłce zamiast drogiego telefonu był plastikowy uchwyt, warty kilkadziesiąt złotych. Dlatego kryminalni postanowili przyjrzeć się bardzo skrupulatnie kurierowi i to był właściwy kierunek.

Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy ustalili, że to 28- letni pracownik stoi za podmianą zawartości paczki. Ponadto wyszło na jaw, że w ubiegłym tygodniu dostarczył do odbiorcy paczkę, przyjął za to blisko 1500 złotych ale z tych pieniędzy nie rozliczył się z firmą kurierską. Kielczanin wkrótce odpowie przed sądem za oszustwo i przywłaszczenie pieniędzy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •