reklama

reklama

/>

Ratownicy medyczni w nowym spocie zachęcają do szczepień

Ratownicy medyczni w nowym spocie zachęcają do szczepień Ratownicy medyczni w nowym spocie zachęcają do szczepień

Ratownicy medyczni - bracia Tomasz i Mateusz - w nowym spocie opublikowanym w ramach akcji #SzczepimySię zachęcają do szczepień przeciw COVID-19, które oni mają już za sobą. To kolejny spot będący częścią kampanii medialnej organizowanej przez rząd, która ma zachęcać Polaków do zaszczepienia się.

Spot został już opublikowany w serwisie YouTube i według informacji Centrum Informacyjnego Rządu będzie emitowany również w radiu i telewizji.

W ramach kampanii informacyjnej pod hasłem #SzczepimySię - jak czytamy w komunikacie CIR - w telewizji i internecie walkę z koronawirusem ponownie wsparli aktorzy: Stanisław i Mateusz Banasiukowie. Wystartował także spot radiowy, a od 1 stycznia możemy usłyszeć spoty czytane przez Cezarego Pazurę – aktora i ambasadora kampanii. Do kampanii przyłączył się także były żołnierz Armii Krajowej płk Witalis Skorupka ps. Orzeł, który w spocie zachęca Polaków do szczepień.

Kampania - jak dodało CIR - obejmuje również billboardy na ulicach polskich miast, animacje w mediach społecznościowych.

Wszelkie informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie. Uruchomiona została również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Od 15 stycznia na zastrzyki przeciw COVID-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80 lat. W piątek ruszy rejestracja osób powyżej 70 lat. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70 lat ma rozpocząć się 25 stycznia.

Od 15 stycznia istnieje również możliwość deklarowania chęci zaszczepienia przez wszystkie osoby dorosłe.

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ub.r. Obecnie szczepiony jest personel medyczny, w tym m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Według informacji rządowych do środy szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 530 tys. osób. Szpitale w wielu regionach rozpoczęły podawanie drugiej dawki, ale z powodu zmian harmonogramu dostaw musiały też zweryfikować plany wykonywania zastrzyków.

(PAP)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •