reklama

reklama

/>

Kolejne unijne środki na walkę z koronawirusem dla szpitali w Kielcach

Kolejne unijne środki na walkę z koronawirusem dla szpitali w Kielcach Kolejne unijne środki na walkę z koronawirusem dla szpitali w Kielcach

Kolejny zastrzyk unijnych środków dla świętokrzyskich lecznic na walkę z COVID-19. Dofinansowanie otrzymają dwie kieleckie lecznice – Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Obradujący dziś Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o przeznaczeniu kolejnych środków dla szpitali na zakup wyposażenia niezbędnego w leczeniu pacjentów chorych na koronawirusa.

Dzięki unijnemu wsparciu zwiększyła się wartość projektu „Rozbudowa i doposażenie na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach”. Pozwoli to na zakup przez lecznicę na kieleckim Czarnowie wyposażenia dla Kliniki Neurologii, Kliniki Okulistyki oraz Bloku Operacyjnego Ogólnego. Placówka wzbogaci się o optyczny koherentny tomograf z funkcją angiografii OCT oraz angiografii fluorescencyjnej z modułem do oceny przedniego odcinka oka, a także mobilny cyfrowy aparat RTG i urządzenie do wykonywania specjalistycznych badań EMG, EEG i PW. Na zakup sprzętu szpital wojewódzki otrzyma dofinansowanie z UE w wysokości prawie 952 tys. zł

W ramach projektu dodatkowe środki w wysokości ponad 1 mln zł trafią także do Poradni Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Oprócz niezbędnego wyposażenia gabinetów (m.in. unity laryngologiczne i stomatologiczne, lampy, kleszcze, ssaki, narzędzia zabiegowe), zostaną wykonane prace adaptacyjne.

Projekt Rozbudowa i doposażenie na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego z Działanie 7.3 Infrastruktura Zdrowotna i Społeczna.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •