reklama

reklama

/>

Protest kobiet w Kielcach po publikacji uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji

Protest kobiet w Kielcach po publikacji uzasadnienia wyroku w sprawie aborcji

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji. Jego publikacja w Dzienniku Ustaw ma mieć miejsce w trybie natychmiastowym. W reakcji na te wiadomość, w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce odbyły się protesty Strajku Kobiet. W Kielcach przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w środę wieczorem zgromadziło się kilkadziesiąt osób.

Publikacja uzasadnienia orzeczenia oznacza praktycznie całkowity zakaz aborcji. Dokument ukazał się ok. godz. 16. W całym kraju przedstawiciele Strajku Kobiet od razu rozpoczęli przygotowania do protestów.

W Kielcach manifestujący zebrali się przed siedzibą PIS przy Alei Dziewięciu Wieków. Były transparenty, flagi i plakaty. Były wystąpienia. Wśród osób, które zabrały głos znalazła się także Pani Justyna Kundera, mama niepełnosprawnego 24 latka. Kobieta mówiła o "braku pomocy ze strony rządu, o lekach, które od niedawna przestały być refundowane".

- Dzisiaj kolejna odsłona dramatycznej sytuacji w Polsce dla Kobiet. Prawo i Sprawiedliwość nie ma żadnych hamulców, w środku pandemii w momencie kiedy w piątek zafundowało piekło seniorom, z rejestracją na szczepionki dziś podgrzewa emocje i znów wyprowadza ludzi na ulicę. To nie jest przypadek to jest próba przykrycia nieudolności ze szczepieniem Polaków i próba znowu podburzenia emocji - tłumaczyła kielecka radna, Agata Wojda.

- To jest hańba to jest po prostu policzek wymierzony wszystkim polkom. Problem polega na tym, że większość Polek które jeszcze popierają PIS nie wiedzą, że w niedalekiej przyszłości, znaczną część jak mówią statystyki mogą czekać istne tortury - przekonywała Małgorzata Marenin, koordynatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Świętokrzyskiem.

Wieczorne wydarzenie było pilnowane przez funkcjonariuszy policji, którzy tym razem nie podjęli interwencji. W piątek o 19:30 w tej samej lokalizacji odbędzie się kolejny protest w Kielcach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •