reklama

reklama

/>

Powstanie największa w regionie farma fotowoltaiczna

Powstanie największa w regionie farma fotowoltaiczna Powstanie największa w regionie farma fotowoltaiczna

Największą w regionie farmę fotowoltaiczną wybuduje EkoEnergia Polska, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego. Będzie się mieścić w Bogucicach, małej miejscowości w powiecie pińczowskim.

Farma może dostarczyć tańszą energię aż do 5 tysięcy gospodarstw. To nie jedyny plus. To inwestycja w ekologię, ale również znakomity biznes i dobra lokata pieniędzy, zapewniają Łukasz Dziedzic, prezes firmy EkoEnergia Polska oraz Rafał Kwiecień, prezes firmy Regesta.

Zainwestować w zieloną energię postanowił kolejny raz Rafał Kwiecień, współwłaściciel firmy logistycznej Regesta, funkcjonującej na rynku już ćwierć wieku.

- Jako dostawca usług transportowych i logistycznych jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności na nas ciążącej, dlatego działalność prowadzimy z największą dbałością o środowisko naturalne. Regesta od dawna interesowała się możliwością inwestowania w zieloną energię. To w związku z czekającą nas globalną transformacją energetyczną, która wymusza odejście od energii produkowanej w oparciu o paliwa kopalne. Jedną z alternatyw jest produkcja energii elektrycznej z wykorzystaniem promieniowania słonecznego. Rynek farm fotowoltaicznych zaczął się w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwijać, zwiększył się dostęp do technologii, a co za tym idzie, znacząco (względem ostatnich pięciu lat) obniżyły się nakłady inwestycyjne w przeliczeniu na 1 MW – mówi Rafał Kwiecień, prezes firmy Regesta.

Inwestycja, to farma o mocy 15,2 MW i realizowana jest w dwóch etapach: 8 MW i 7,2MW. Generalnym wykonawcą jest firma EkoEnergia Polska, która zaprojektowała i przygotowała całą dokumentację techniczną. Budowa pierwszego etapu jest już na bardzo zaawansowanym poziomie. W najbliższym tygodniu planowane są dostawy paneli z portu w Rotterdamie. Równorzędnie prowadzone są prace związane z przyłączeniem farm do sieci energetycznej. Rozpoczęcie budowy drugiego etapu farmy o mocy 7,2 MW planowane jest na przełomie lutego i marca. W tym przypadku również EkoEnergia Polska jest odpowiedzialna za całość prac związanych z projektowaniem i budową. Zakończenie prac i uruchomienie produkcji planowane jest na przełom czerwca i lipca 2021.

Budowa farmy w Bogucicach jest obecnie największym kontraktem realizowanym przez kielecką firmę EkoEnergia Polska. Firma wykonuje projekty związane z zieloną energią od wielu lat, nie tylko w Świętokrzyskiem, ale w całym kraju.

- Kontrakt dotyczący budowy farmy w Bogucicach jest w tej chwili naszą największą realizacją, ale jednocześnie jest jednym z bardzo wielu zadań. Wykonujemy instalacje dla klientów indywidualnych, samorządów, a także przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć rachunki – mówi Łukasz Dziedzic, prezes EkoEnergii.

Jak podkreśla, firma miesięcznie wykonuje kilkaset instalacji u klientów indywidualnych.

- Jesteśmy firmą rodzinną, rozwijamy się od lat i od lat poszerzamy grono klientów. Zadowoleni odbiorcy polecają nas kolejnym, doceniając zaangażowanie. Wystarczy do nas zadzwonić, żeby uzyskać niezbędne informacje, powiemy jaką instalację możemy wybudować na określonej działce, czy domu, ile będą trwały prace, a przede wszystkim, ile dzięki fotowoltaice można zaoszczędzić. Nasze usługi są kompleksowe. Państwo do nas dzwonią, informują o potrzebach, a my odpowiadamy za projekt odpowiedniej instalacji, dokumentację, łącznie z wnioskiem o dotację do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – tłumaczy Łukasz Dziedzic.

Poza zadowoleniem klientów indywidualnych, ważne dla EkoEnergii jest także zaufanie samorządów z całego kraju. Firma pracowała m.in. na zlecenie Urzędu Miasta w Końskich, urzędów w Łagowie i Rakowie.

 


źródło: KPT

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •