Logo
Wydrukuj tę stronę

Pościg i kolizja. 16-latek pod wpływem narkotyków za kierownicą

Pościg i kolizja. 16-latek pod wpływem narkotyków za kierownicą Pościg i kolizja. 16-latek pod wpływem narkotyków za kierownicą

Kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, brak uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli i zmuszenie policjantów do pościgu oraz kolizja z oznakowanym radiowozem – tak przedstawia się lista przewinień drogowych 16- letniego mieszkańca gminy Bodzentyn. Ponadto nieletni, który nie był w przeszłości notowany najprawdopodobniej odpowie za posiadanie narkotyków. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, na terenie gminy Bodzentyn.

Wszystko zaczęło się na terenie miejscowości Psary – Kąty, krótko przed północą. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bodzentynie zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena. Mundurowi postanowili zatrzymać niemieckie auto do kontroli, podając sygnały świetlne i dźwiękowe. Ale będący za kierownicą młody mężczyzna zignorował polecenia i rozpoczął ucieczkę, zmuszając policjantów do pościgu. Gdy radiowóz zrównał się z volkswagenem, uciekający mężczyzna nagle postanowił skręcić w polną drogę, doprowadzając do kolizji. To był koniec pościgu i po chwili młody człowiek już był w rękach mundurowych. I każda kolejna czynność wykonywana przez policjantów wpędzała 16- latka w kolejne kłopoty. Okazało się, że nieletni nie ma uprawnień, a ponadto tester wykazał, że znajduje się pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania volkswagena kryminalni ujawnili 2 gramy suszu marihuany oraz 5 gramów amfetaminy.

Lista zarzutów nienotowanego dotychczas 16- latka jest już długa. Wszystkie te czyny oceni sąd dla nieletnich.

 

źródło: KMP w Kielcach

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.