Logo
Wydrukuj tę stronę

Młoda kobieta uratowała Promyka. Ktoś wrzucił szczeniaka w reklamówce do rzeki

Młoda kobieta uratowała Promyka. Ktoś wrzucił szczeniaka w reklamówce do rzeki Młoda kobieta uratowała Promyka. Ktoś wrzucił szczeniaka w reklamówce do rzeki

Gdyby nie czujność i postawa 19-letniej mieszkanki gminy Morawica, 7-tygodniowego szczeniaka czekała pewna śmierć. Młoda kobieta wyciągnęła psa z wrzuconej do rzeki reklamówki. Jej postawa zasługuje na najwyższe uznanie, w przeciwieństwie do osoby, która skazała zwierzę na tak okrutny los. Dlatego policjanci zwracają się z apelem o pomoc w ustaleniu sprawcy porzucenia psa.

W poniedziałek, po godzinie 19 do komisariatu w Morawicy zgłosiła się 19-letnia mieszkanka miejscowości. Młoda kobieta przyniosła ze sobą szczeniaka. Zgłaszająca poinformowała policjantów, że godzinę wcześniej, będąc na spacerze w rejonie miejscowości Brudzów usłyszała głos piszczącego psa. Wydobywał się on z foliowej reklamówki wrzuconej do rzeki. 19-latka weszła do wody i wyciągnęła wyziębionego psa na brzeg. Po wizycie lekarskiej zgłosiła się do komisariatu, natomiast sama zapewniła stałą opiekę dla 7-tygodniowego czworonoga. Piesek otrzymał imię Promyk i dzięki postawie młodej mieszkanki gminy Morawica, nic już mu nie grozi.

Taka postawa zdecydowanie jest godna pochwały. W przeciwieństwie do osoby, która skazała Promyka na straszny los. Dlatego kryminalni z Komisariatu Policji w Morawicy apelują do wszystkich osób, które rozpoznają psa, lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy porzucenia czworonoga o kontakt. Osobiście w Komisariacie Policji w Morawicy ul. Wolności 31C, telefonicznie pod numerem 47 802 1425 bądź numerem alarmowym 112.

 

Źródło: KMP w Kielcach

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.