reklama

reklama

/>

Trwa rekrutacja do projektu Akademia Biznesu dla Młodych

Trwa rekrutacja do projektu Akademia Biznesu dla Młodych Trwa rekrutacja do projektu Akademia Biznesu dla Młodych

Finansowa pomoc oraz szkolenia z prowadzenia biznesu. Eksperci z Kieleckiego Parku Technologicznego pomogą młodym bez pracy.

35 tys. zł wsparcia otrzymają młodzi bezrobotni, którzy zgłoszą się do projektu Akademia Biznesu dla Młodych realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój we współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym. Do tego przejdą szkolenia z prowadzenia biznesu. Rekrutacja trwa do 12 marca.

30 osób w wieku od 18 do 29 lat otrzyma wsparcie motywacyjne nakierowane na przygotowanie merytoryczne i mentalne do podjęcia samozatrudnienia. Po przejściu cyklu szkoleń i pozytywnej ocenie, będą oni mogli ubiegać się o dotację na rozwój w kwocie 23 050 zł. zł, a następnie wsparcie pomostowe - średnio 2 000 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Do projektu mogą zgłaszać się osoby zamieszkałe lub uczące się na terenie województwa świętokrzyskiego, co ważne, niezarejestrowane w ewidencji urzędów pracy i takie, które w wyniku pandemii utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

W pierwszej kolejności ocenie poddane zostaną formularze rekrutacyjne. Potem, na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym, zbadane zostaną predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej. Szczegółowy program szkoleń zostanie opracowany na podstawie diagnozy przeprowadzonej przez doradcę i dostosowany zostanie do potrzeb i wiedzy poszczególnych uczestników. 40 osób, które osiągną najwyższy wynik, weźmie udział w szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości i przygotowania biznes planu. Natomiast tylko 30 z nich, które stworzą najlepsze biznes plany otrzyma dotację na otworzenie firmy i sześciomiesięczne wsparcie pomostowe na prowadzenie zaplanowanej działalności. Biznes plany oceniane będą pod względem formalnym i merytorycznym przez doświadczonych w tym zakresie pracowników KPT oraz niezależnych ekspertów.

Rekrutacja już wystartowała i potrwa do 12 marca. Dokumenty należy składać w formie papierowej (KPT, sekretariat, lok. 015) lub elektronicznej (przesyłka opatrzona bezpiecznym podpisem elektronicznym) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript._

Szczegóły na: www.biznes.sir.com.pl

 Więcej informacji udziela Dominik Kraska, zastępca dyrektora KPT, tel. 41 278 72 04.

 

źródło: KPT

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •