reklama

reklama

/>

"Młodzież nie dzban, swój slang też ma"

"Młodzież nie dzban, swój slang też ma" "Młodzież nie dzban, swój slang też ma"

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza młodych twórców w wieku 14-19 lat województwa świętokrzyskiego do udziału w warsztatach dramaturgicznych online, które odbędą się w dniach 15 – 19 marca, w godzinach popołudniowych. Tematem przewodnim zajęć będzie świadome wykorzystanie słownictwa młodzieżowego do stworzenia krótkiego utworu dramatycznego o zamkniętej kompozycji.

W trakcie pięciogodzinnych warsztatów, które poprowadzi Karolina Gregorczyk-Rożkowicz, młodzież dowie się o:
- darmowych programach do pisania scenariuszy teatralnych i filmowych (przy okazji zostanie
omówiona budowa tekstu dramatycznego z pespektywy osoby piszącej);
- strukturze dramaturgicznej i jej znaczeniu przy konstruowaniu akcji dramatu;
- stylizacji językowej jako elemencie kreowania postaci;
- ukrytych znaczeniach słów w dialogach.

Warsztaty zakończą się udostępnieniem na stronie Teatru „Kubuś” krótkiego tekstu dramatycznego autorstwa uczestników zajęć. Młodzi twórcy mogą zgłaszać chęć uczestnictwa, wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (temat maila: Warsztaty dramaturgiczne). W treści maila trzeba podać imię, nazwisko, wiek, numer tel. oraz dodać oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetworzenie moich danych osobowych w celu realizacji warsztatów.

Do wiadomości w formie załącznika należy wysłać „próbkę” swojej twórczości: wiersz, fragment prozy, fragment scenariusza teatralnego lub filmowego. Ze względu na rodzaj warsztatów ilość miejsc ograniczona. Na zgłoszenia TLiA „Kubuś” czeka do 10 marca, do godz. 15.00. 11 marca zostaną ogłoszone wyniki naboru. Każda otrzyma informację zwrotną.

Więcej informacji o warsztatach udziela Karolina Gregorczyk- Rożkowicz, tel. 698859302, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty zostaną zrealizowane pod hasłem: Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury w ramach XXIX Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.


źródło: Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •