reklama

reklama

/>

Straż Miejska sprawdza czy pasażerowie podróżują w maseczkach

Straż Miejska sprawdza czy pasażerowie podróżują w maseczkach Straż Miejska sprawdza czy pasażerowie podróżują w maseczkach

Podobnie jak w roku ubiegłym funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach prowadzą akcję kontrolną w środkach komunikacji publicznej, w tym także w miejskich autobusach, polegającą na sprawdzaniu czy pasażerowie podróżują w obowiązkowych maseczkach.

Na początku trwania akcji tj. jeszcze wiosną ubiegłego roku kieleccy Strażnicy rozdali kilkaset maseczek tym wszystkim. którzy podczas interwencji ich nie posiadali. Obecnie, w związku z tzw. „trzecią falą” zachorowań dowiadujemy się, że sytuacja w kraju związana z zagrożeniem zarażenia Covid-19 znów staje się coraz bardziej poważna.

Ponownie rozważana jest możliwość zamknięcie kin, hoteli, teatrów, galerii handlowych i obiektów sportowych oraz powrót uczniów trzech pierwszych klas do nauki zdalnej. Ponadto Minister zdrowia zapowiedział również zakaz zastępowania maseczek przyłbicami lub chustami.

Należy także podkreślić, iż pasażerowie autobusów pomimo wielu tygodni upominania i rozmów nie stosują się do obowiązującego nakazu zakrywania ust i nosa. Wszystko to sprawiło, iż kielecka Straż Miejska może sięgnąć po bardziej zdecydowane środki, w tym mandaty karne.

Musimy Pamiętać, że w przestrzeni publicznej, w tym w środkach komunikacji miejskiej znajdują się osoby, dla których noszenie maseczek, a co za tym idzie bezpieczeństwo oraz zdrowie są ważne.

Mundurowi apelują o poważne podejście do sprawy, rozwagę i noszenie maseczek, których brak będzie sankcjonowane grzywną.


źródło: www.strazmiejska.kielce.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •