reklama

reklama

/>

Nowa fabryka displayów w Kielcach

Nowa fabryka displayów w Kielcach

7,5 miliona złotych tyle firmę DS Smith kosztowała budowa nowej Fabryki Displayów w Kielcach . Oznacza to podwojenie mocy produkcyjnych, zwiększenie zatrudnienia oraz zamówień u lokalnych dostawców w ciągu najbliższych lat.

Budowa ruszyła 1 lipca 2020 roku. Zakończyła się 30 stycznia br. Nowo wybudowana część o powierzchni 3 600 metrów kwadratowych, to zdecydowanie większa część fabryki. Inwestycja warta 7,5 mln złotych objęła postawienie nowej hali oraz generalny remont pomieszczeń socjalnych i biurowych.

„To ponad dwa razy tyle przestrzeni niż mieliśmy do dyspozycji do tej pory. Zyskaliśmy miejsce, które umożliwi nam realizację w jednym czasie wielu projektów - mówi Grzegorz Bielnik, dyrektor zarządzający zakładami przetwórczymi w DS Smith.

W ciągu najbliższych 4 lat firma planuje stworzyć 60 nowych miejsc pracy.

W nowej fabryce znajdą się maszyny do przetwarzania tektury z drukiem offsetowym. Specyfiką tego typu asortymentu są niestandardowe produkcje. Wymagają one dużych powierzchni do kompletacji, zaangażowania nie tylko prac manualnych ale również użycia maszyn wykrawających, laminatorów do produkcji tektur pięciowarstwowych oraz specjalistycznych składarko-sklejarek.

„Fabryka będzie doposażona w kolejne maszyny zgodnie z wyznaczonym na najbliższe lata planem inwestycji. To oznacza stały rozwój i stabilne miejsca pracy dla osób, które już pracują w DS Smith oraz tych, które dołączą do nas wraz z rozwojem biznesu. - tłumaczy Bielnik - Dzięki tej oraz przyszłym inwestycjom nasze moce produkcyjne wzrosną dwukrotnie.”

Przedstawiciele firmy podkreślają, że nowoczesna hala została wybudowana z myślą o ochronie środowiska, a automatyczna linia odprowadzająca odpad z maszyn wycinających sprawia, że każdy skrawek tektury trafia do recyklingu.

Displaye to tekturowe ekspozycje. Są to zarówno standy szafowe o różnych kształtach i wymiarach, kosze wyspowe, a także displaye naladowe i wielopaletowe.

Obecnie kielecka Fabryka Displayów przetwarza blisko 5 mln metrów kwadratowych tektury. Docelowo będzie to dwa razy tyle.

DS Smith planuje też budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bełchatowie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •