reklama

reklama

/>

1% podatku dla organizacji z Kielc - zobacz film promujący akcję

1% podatku dla organizacji z Kielc - zobacz film promujący akcję

Prezydent Miasta Kielce, radni Rady Miasta oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zachęcają do przekazania 1% podatku dla organizacji, które mają siedzibę na terenie miasta Kielce.

- Przekazując 1% podatku dla organizacji pozarządowych, każdy z nas może wesprzeć cenne inicjatywy społeczne i pomóc potrzebującym. Na terenie Kielc działa kilkadziesiąt fundacji i stowarzyszeń uprawnionych do otrzymania 1% podatku. Żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do tych informacji, na stronie Urzędu Miasta przygotowaliśmy ich pełną listę - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

- Kielczanie przekazują ponad 20 milionów złotych w ramach mechanizmu 1% podatku. Niestety, tylko co dziesiąta złotówka zostaje w naszym mieście - informuje Michał Braun, radny Rady Miasta, pomysłodawca akcji.

Akcja „Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc” ma na celu zachęcić kielczan do przekazania 1% podatku dla stowarzyszeń lub fundacji z Kielc. W tym celu powstały specjalne materiały reklamowe, m.in. film promocyjny oraz plakaty.

- Dziękuję za zaangażowanie prezydentowi Bogdanowi Wencie, Radzie Pożytku Publicznego oraz Instytutowi Dizajnu, który przygotował projekty graficzne. Myślę, że akcja na stałe wpisze się w działania miasta i z roku na rok będziemy ją rozwijali - dodaje Michał Braun.

O tym, jak wielka pomoc płynie z 1%, mówią również przedstawiciele organizacji.

- Od wielu lat pracuję w organizacji pozarządowej. Organizacje, takie jak nasza, przekazują 100% swoich środków na najważniejsze cele. Pomagamy, wspieramy oraz inicjujemy różne działania po to, aby nasi podopieczni mogli otrzymać potrzebne wsparcie. Zostaw 1% podatku w Kielcach - zachęca Paulina Papka, prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce.

Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2020 rok mających siedzibę w Kielcach: http://www.um.kielce.pl/organizacje-pozarzadowe/jeden-procent-podatku/
(link skrócony: http://bit.ly/1procent_Kielce )

Co roku podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnik samodzielnie wskazuje, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Aby móc przyjmować 1% podatku dochodowego, organizacja (lub inny uprawniony podmiot) musi mieć status organizacji pożytku publicznego (OPP), nadawany przez sąd. Jednak sam status OPP to za mało. Nie wszystkie OPP mogą korzystać z przywileju otrzymywania 1%, zależy on bowiem od spełnienia dodatkowych wymagań, dotyczących zarówno organizacji nowo uzyskujących status, jak i OPP mających ten status od kilku lat.

W wykazie organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymywania 1% za dany rok podatkowy, znajdują się tylko OPP, które spełniają ustawowe warunki. Wykaz prowadzony jest w formie elektronicznej przez dyrektora Narodowego Instytutu Wolności. Znajduje się na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności: https://www.niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/. Na jego podstawie został przygotowany wykaz Organizacji Pożytku Publicznego, uprawnionych do otrzymania 1%, które mają siedzibę na terenie miasta Kielce.

Kielczanie przekazują 20 milionów złotych na cele społeczne przez 1% podatku, ale tylko co dziesiąta złotówka zostaje w naszym mieście. Pomóż budować lokalną społeczność wspierając lokalne organizacje. Zostaw swój 1% podatku w Kielcach!

Zobacz więcej:
http://www.um.kielce.pl/organizacje-pozarzadowe/jeden-procent-podatku/ 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •