reklama

reklama

/>

Uzdrowiska wznawiają działalność - informacje dla pacjentów

Uzdrowiska wznawiają działalność - informacje dla pacjentów Uzdrowiska wznawiają działalność - informacje dla pacjentów

Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia przyszli kuracjusze zostaną powiadomieni przez Fundusz listownie lub telefonicznie. Przed wyjazdem na leczenie, pacjent powinien się skontaktować z sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu, ponieważ to uzdrowisko poinformuje go o ostatecznej kwalifikacji na leczenie.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest:
- negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki).
 
Bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia
Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru

WAŻNE! Osoby, które miały wysłane skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w ubiegłych tygodniach mają zamieszczoną informację o 6 dniach, ale międzyczasie zmieniły się przepisy i ten termin wynosi cztery dni.

Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia (stąd wspomniana wcześniej konieczność wcześniejszego kontaktu z sanatorium i podanie aktualnego numeru telefonu).

Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2.
 
Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ:
- personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony;
- obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS;
- wszyscy pacjenci  przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

Osoby, które nie zwróciły jeszcze skierowań, które nie zostały wykorzystane z powodu jesiennego zamknięcia uzdrowisk, powinny to zrobić jak najszybciej, inaczej nie otrzymają nowego skierowania. Dokumenty można zwrócić drogą pocztową na adres:

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ
ul. Jana Pawła II 9
25-025 Kielce
lub wrzucając je do specjalnych skrzynek znajdujących się przed siedzibą Świętokrzyskiego OW NFZ oraz salami obsługi w Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •