reklama

reklama

/>

W Kielcach działa ogrzewalnia dla bezdomnych

W Kielcach działa ogrzewalnia dla bezdomnych W Kielcach działa ogrzewalnia dla bezdomnych

Osoby bezdomne mogą już korzystać z nowej ogrzewalni przy ulicy Żniwnej w Kielcach.

Potrzebujący znajdą tu schronienie przez całą dobę. Dzięki nowej inwestycji, zrealizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, zwiększyła się nie tylko liczba miejsc dla bezdomnych, ale również poprawiły się warunki, w jakich przebywają osoby znajdujące się w kryzysowej sytuacji. Budynek ogrzewalni powstał przy Ośrodku Interwencyjno-Terapeutycznym, którego zadaniem jest kompleksowe wsparcie osób bezdomnych w Kielcach. Ośrodek zapewnia również pomoc nietrzeźwym bezdomnym, dowożonym przez Policję lub Straż Miejską. Znajduje się tu również Punkt Interwencji Kryzysowej oraz mieszkania chronione dla osób, które próbują wyjść z bezdomności.

- Ogrzewalnia jest dopełnieniem całego systemu pomocy bezdomnym. Chcemy nie tylko zapewnić im miejsce pobytu. Naszym celem jest również, żeby te osoby skorzystały z terapii różnego typu w długim procesie wychodzenia z bezdomności. Dlatego zatrudniamy specjalistów, którzy będą z nimi pracować - podkreśla Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Budynek przy ulicy Żniwnej w godzinach od 8:00 do 18:00 będzie pełnić funkcję świetlicy, natomiast w godz. 18:00 - 8:00 prowadzona będzie ogrzewalnia dla osób bezdomnych.

- Będziemy zachęcać osoby z pustostanów oraz z ulicy, żeby tu przychodziły. Wtedy będziemy mogli zacząć z nimi pracować i przekonywać do wyjścia z bezdomności, znalezienia pracy i rozpoczęcia życia od nowa - tłumaczy Andrzej Domański, streetworker.

Budynek ogrzewalni jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W największej sali, w której przebywać będą bezdomni, znajdują się stoły i krzesła, miejsce do przygotowania posiłku, lodówka, a także telewizor. Do dyspozycji przebywających tu osób są też dwie łazienki wyposażone w prysznic, toalety, umywalki oraz pralkę. W budynku znajdą się też pokoje dla terapeuty i opiekuna. Koszt inwestycji wyniósł ok. 537 tys. zł.

W nowej ogrzewalni jednorazowo będzie mogło przebywać do 30 osób. Bezdomni będą mieli zapewnione śniadania, kolacje oraz ciepłe napoje, dodatkowo mogą skorzystać z pomocy ratowników medycznych, terapeuty uzależnień, streetworkerów, pracowników socjalnych oraz opiekunów.
Prezydent Bogdan Wenta podkreśla, że dzięki prowadzonemu przez MOPR programowi wychodzenia z bezdomności oraz wielkiemu zaangażowaniu pracowników, wielu osobom udało się rozpocząć nowe życie.

- Ciągła praca z osobami wykluczonymi przynosi w Kielcach efekty. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pracowników MOPR, udało się pomóc wyjść z bezdomności już kilkudziesięciu osobom. Mam nadzieję, że nowa ogrzewalnia przyczyni się do jeszcze lepszych wyników. Dziękuję wszystkim pracownikom za zaangażowanie i niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują - zaznacza Bogdan Wenta.

 

źródło: Rzecznik Prasowy Prezydenta

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •