reklama

reklama

/>

„W poszukiwaniu zagubionego kociołka”

„W poszukiwaniu zagubionego kociołka” „W poszukiwaniu zagubionego kociołka”

Tylko do 18 marca można zgłosić swoją drużynę do udziału w grze miejskiej „W poszukiwaniu zagubionego kociołka”. Nie czekaj, zapisz się już dziś! Gwarantowana świetna zabawa w gronie najbliższych i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i znajomymi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach włącza się w obchody Dnia Św. Patryka, które koordynuje Urząd Miasta Kielce i zaprasza wszystkich kielczan, także odwiedzających oraz przyjezdnych do udziału w grze miejskiej „W poszukiwaniu zagubionego kociołka”, która odbędzie się w sobotę 20 marca 2021 r. w godzinach 9.00 – 15.00. Celem Gry jest włączenie się w obchody dnia patrona Irlandii oraz przybliżenie uczestnikom związanej z nim legendy.

Zapisy: Warunkiem uczestnictwa w Grze jest zgłoszenie zespołu do 18.03.2021 r. (czwartek) do godz. 12:00. Udział można zgłaszać telefonicznie pod numerem 41 331 66 46 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać liczbę osób w drużynie, wiek uczestników oraz telefon kontaktowy przedstawiciela drużyny.

O co właściwie chodzi? Ruszamy w sobotę 20 marca 2021 roku o godz. 9.00 z dowolnie wybranego punktu startowego określonego regulaminem gry. Zadaniem uczestników będzie poruszanie się zgodnie z mapą pomiędzy 6 wskazanymi przez Organizatora placówkami oraz wykonywanie następujących po sobie zadań tematycznie związanych z treścią legendy o Leprechaunie - czyli złośliwym, ale zarazem bardzo figlarnym, irlandzkim skrzacie.

Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymują cyfrę, która będzie jedną z sześciu składających się na szyfr niezbędny do ukończenia Gry. Zwycięzcą Gry jest drużyna, która w najkrótszym czasie pokona trasę, rozwiąże we wszystkich punktach zadania a w ostatnim rozszyfruje poprawnie hasło. Uczestnicy sami decydują o wyborze punktu startowego Gry i kolejnych etapach, za wyjątkiem punktu końcowego, którym jest filia nr 7 - Poczytalnia na dVoRcu zlokalizowana na antresoli Centrum Komunikacyjnego (dworzec PKS), ul. Czarnowska 12.

Dla wszystkich uczestników Gry przewidziano upominki. Szczegółowe warunki uczestnictwa i zasady w regulaminie Gry, dostępnym na stronie Organizatora. www.mbp.kielce.pl

Ponadto w ramach obchodów Dnia Św. Patryka MBP w Kielcach wspólnie z Fundacją Kultury Irlandzkiej zaprezentuje kielczanom wystawę nt .Seamusa Heaneya - irlandzkiego noblisty. Wystawę będzie można obejrzeć z na F.7 od 15 marca do 15 kwietnia. Zorganizowane zostaną również lekcje on-line dla uczniów klas I-III na temat irlandzkich Elfów i Olbrzymów. Lekcję online przeprowadzi z kieleckimi uczniami P. Justyna Mazurek–Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej (w lekcjach wezmą udział: SP 32, SP 31, SP 33, SP 34 w sumie 17 klas).

Placówka nawiązała także kontakt z polską Biblioteką w Dublinie, z którą również zamierza współpracować przy obchodach dnia Św. Patryka (bibliotekarki z Dublina nagrają filmik o skrzacie Leprechaunie) - W każdej Filii MBP w Kielcach będzie zorganizowana wystawa książek irlandzkich oraz o Irlandii.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •