reklama

reklama

/>

Badania poziomu witaminy D w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym

Badania poziomu witaminy D w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym Badania poziomu witaminy D w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne wznawia darmowe badania poziomu witaminy D w organizmie. Zarejestrować można się już dziś. Próbki pobierane będą od poniedziałku 8 marca, a panie które przyjdą tego dnia do gabinetu, mogą liczyć na drobny upominek.

Badania poziomu witaminy D w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym prowadzone były przez cały luty, cieszyły się wielkim powodzeniem. Kiedy je zakończono, do Centrum wciąż dzwoniły osoby zainteresowane badaniem. Ze względu na ich prośby dyrektor RCNT Marcin Zawierucha zdecydował o wznowieniu projektu.

Badanie poziomu witaminy D jest szczególnie ważne w miesiącach o małym nasłonecznieniu, w tym na przełomie zimy i wiosny. Zbyt niski poziom witaminy D w organizmie może prowadzić m.in. do wtórnej nadczynności przytarczyc, krzywicy, osteomalacji, osteoporozy i zwiększonej podatności kości na złamania. Dodatkowo związany jest z osłabieniem mięśni szkieletowych, cukrzycą, przewlekłą niewydolnością nerek, rozwojem nowotworów, chorób układu krążenia, a także zwiększoną podatnością na infekcje czy choroby autoimmunologiczne.

Aby się zarejestrować na badanie należy zadzwonić pod numer 41 343 40 50. Próbki krwi potrzebne do zbadania poziomu witaminy D pobierane będą w punkcie w budynku Biobanku (wejście główne), od poniedziałku do piątku w godzinach 8-11. Ze względów epidemiologicznych limit dzienny na badanie wynosi 30 osób. Na badanie należy przyjść na czczo.

Panie, które zapiszą się na termin badania poniedziałek 8 marca, z racji ich święta otrzymają upominek.

Badania są elementem projektu „Ocena stężenia witaminy D we krwi, wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego”.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •