reklama

reklama

/>

Pracownik jednej z kieleckich firm podmieniał w służbowych komputerach kości pamięci

Pracownik jednej z kieleckich firm podmieniał w służbowych komputerach kości pamięci Pracownik jednej z kieleckich firm podmieniał w służbowych komputerach kości pamięci

O kradzież pamięci ram jest podejrzewany 33- letni pracownik jednej z firm mieszczących się przy ul. Sandomierskiej w Kielcach. Kryminalni z komisariatu przy ul. Śniadeckich ustalili, że nie notowany w przeszłości mieszkaniec miasta podmieniał w służbowych komputerach kości pamięci operacyjnej na drugie, o znacznie gorszych parametrach. Policjanci już odzyskali ponad 30 skradzionym elementów.

Zagadkowo wolno działające komputery w jednej z firm przy ul. Sandomierskiej były sprawą prowadzoną przez kryminalnych z Komisariatu Policji IV w Kielcach. W przedsiębiorstwie pracownicy zwrócili uwagę na wadliwie działające komputery. Informatycy stwierdzili, że ktoś w nie ingerował, bowiem nie zgadzają się podzespoły. Zestawy miały zbyt mało pamięci operacyjnej, w porównaniu do parametrów fabrycznych. To powodowało ich powolne działanie. Śledczym nie zajęło jednak wiele czasu ustalenie wszystkich okoliczności. Szybko okazało się, że uczciwość jednego z pracowników ochrony pozostawia wiele do życzenia. 33- latek w trakcie dyżurów najprawdopodobniej podmieniał kości ram umieszczone w zestawach komputerowych na drugie, o znacznie słabszych parametrach. W piątek podejrzewany nie dokończył pracy, bowiem wyszedł z budynku w kajdankami na rękach, w asyście kryminalnych.

W toku przeszukania śledczy z komisariatu przy ul. Śniadeckich odzyskali ponad 30 zrabowanych kości ram. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •