reklama

reklama

/>

Aresztowany kielczanin regularnie zastraszał 77-latka

Aresztowany kielczanin regularnie zastraszał 77-latka Aresztowany kielczanin regularnie zastraszał 77-latka

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 33-letni mieszkaniec miasta, którego zatrzymanie miało miejsce w ostatni czwartek. To efekt czujności dzielnicowego z komisariatu przy ul. Paderewskiego w Kielcach. Policjant dowiedział się, że aresztowany sukcesywnie okradał 77-latka. Pewnego razu, by ograbić seniora zastraszył go nożem, po czym zabrał mu pieniądze.

W tej sprawie kluczowe znaczenie miało doświadczenie dzielnicowego z Komisariatu Policji III w Kielcach. Mundurowy, pełniąc w ostatnim czasie służby obchodowe zwrócił uwagę, że dawno nie widział 77-latka. Funkcjonariusz poszedł do mieszkania staruszka, by dowiedzieć się, o co chodzi. Wówczas senior przyznał mu, że obawia się wychodzić z mieszkania, bo jest zaczepiany przez jednego z mężczyzn, stale przebywających w rejonie ulicy Żytniej. Gdy dzielnicowy rozmawiał z 77-latkiem okazało się, że napastnik codziennie wymuszał od niego drobne pieniądze. Działo się to na przełomie lutego i marca. Na początku tego miesiąca staruszek postanowił odmówić podejrzewanemu, gdyż sam potrzebuje pieniędzy na leki i nie ma ich zbyt wiele. To zdenerwowało napastnika, który posunął się do bardzo niebezpiecznego zachowania. Wyciągnął w pewnym momencie nóż i zagroził jego użyciem, jeśli nie dostanie pieniędzy. Wystraszony staruszek oddał rozbójnikowi 10 złotych i od tego czasu bał się wychodzić z domu. Dzielnicowy, wspólnie z innymi policjantami z komisariatu postanowili odszukać napastnika i rozliczyć go za takie zachowanie.
33-latek, który napadł na seniora został zatrzymany w czwartek wieczorem.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Czyn zagrożony jest karą nie mniejszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •