reklama

reklama

/>

Mieszkańcy zdecydowali, którym kielczankom przywrócić pamięć

Mieszkańcy zdecydowali, którym kielczankom przywrócić pamięć

„Przywróć pamięć kielczankom”. Mieszkańcy Kielc przez ostatnie tygodnie oddawali swoje głosy na kobiety, które powinny zostać upamiętnione w przestrzeni miasta. Joanna Chałońska, Danuta Kopertowska czy Anna Czarniecka – możliwe, że nazwy rond i ulic będą nosić nazwiska właśnie tych pań.

Celem inicjatywy „Przywróć pamięć kielczankom” jest uhonorowanie lokalnych bohaterek w przestrzeni publicznej. Działania rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Mieszkańcy Kielc przez kilka tygodni głosowali na kobiety, które ich zdaniem najbardziej zasługują na upamiętnienie.

W konsultacjach społecznych wzięło udział kilkaset osób. Bohaterki wojenne, sportsmenki czy artystki – każdy mógł wybrać pięć pań spośród trzydziestu zaprezentowanych sylwetek zasłużonych kobiet dla naszego miasta i regionu. Znaczącą przewagę głosów uzyskała Joanna Chałońska, nauczycielka II LO im. J. Śniadeckiego.

Dodatkowo w ramach akcji wiosną elewacje budynków na osiedlu Sady, zamienią się w murale z wizerunkami trzech ważnych kielczanek. W ten wyjątkowy sposób zostaną upamiętnione: Maria Opielińska, Maria Kiebabczy i Kazimiera Grunertówna.

Wciąż można zgłaszać propozycję kobiet, którym warto przywrócić pamięć na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •