reklama

reklama

/>

W Kielcach zostaną uruchomione trzy miejskie punkty szczepień

W Kielcach zostaną uruchomione trzy miejskie punkty szczepień W Kielcach zostaną uruchomione trzy miejskie punkty szczepień

Prezydent Miasta Kielce zgłosił gotowość do Wojewody Świętokrzyskiego do uruchomienia trzech miejskich punktów szczepień masowych. Wzmocniłyby one działanie dwudziestu sześciu punktów szczepień przeciw COVID-19, dotychczas funkcjonujących w stolicy regionu świętokrzyskiego.

Punkty mogą zostać uruchomione w następujących lokalizacjach:
- Klub Seniora - aleja Legionów 5 (trzy stanowiska do szczepień)
- Klub Seniora - ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75 (trzy stanowiska do szczepień)
- Parking obok Stadionu Miejskiego (Suzuki Arena) - ul. Ściegiennego 8 (punkt mobilny)

- Zależało nam, by punkty zlokalizować zarówno w południowej, jak i w północnej części Kielc. Oba budynki, którymi administruje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, zostały wskazane, ponieważ spełniają warunki do przygotowania w nich punktów szczepień. Ważnym elementem z punktu widzenia mieszkańców jest także dogodny dojazd, jak również miejsca parkingowe. Te punkty posiadają te cechy. Uwzględniamy również możliwość wzmocnienia komunikacji miejskiej - mówi Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc.

- Przy stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa Korona Kielce, przymierzamy się do uruchomienia punktu szczepień typu drive-thru, gdzie można będzie zaszczepić się bez wysiadania z samochodu - dodaje.

Niebawem rozpoczną się prace nad przygotowaniem punktów.

- Musimy odpowiednio zaaranżować te miejsca, wyposażyć je w niezbędny sprzęt, a także zapewnić personel medyczny do pracy. To dla nas priorytetowe zadanie, dlatego podejmujemy bezzwłoczne działania. Zależy nam, by mieszkańcy Kielc, którzy zdecydują się na szczepienie przeciw COVID-19, mogli otrzymać je jak najszybciej - informuje Bożena Szczypiór. 

Jak podkreśla zastępca prezydenta Kielc, samorząd jest gotów do uruchomienia tych, jak również kolejnych punktów. W tym celu będzie pozostawał w stałej współpracy z Wojewodą Świętokrzyskim.

 

źródło: Tomasz Porębski, Rzecznik Prasowy Prezydenta

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •