reklama

reklama

/>

W regionie mogą powstać 24 punkty szczepień powszechnych

W regionie mogą powstać 24 punkty szczepień powszechnych W regionie mogą powstać 24 punkty szczepień powszechnych

W województwie świętokrzyskim mogą powstać 24 punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Mają być zlokalizowane w każdym powiecie.
"Samorządy zgłosiły gotowość do organizacji 24 punktów szczepień powszechnych. Lokalizacja tych punktów jest bardzo różna: to m.in. sale sportowe, szkoły i klubu seniora" – powiedziała PAP Marzena Chodakowska, rzeczniczka Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wskazała, że wedle zapowiedzi w ciągu kilku najbliższych tygodni do Polski ma dotrzeć kilka milionów dawek szczepionek, a to będzie wymagało przygotowania nowych miejsc gdzie zabiegi będą wykonywane na szeroką skalę.

Dodała, że lista miejsc zgłoszonych przez samorządy zostanie przekazana do Narodowego Funduszu Zdrowia i to NFZ zdecyduje, które punkty powstaną. Ostateczny spis będzie znany prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.

Gotowość przygotowania trzech nowych punktów zgłosił samorząd Kielc. Mogą one zostać uruchomione w dwóch klubach seniora - przy al. Legionów 5 i ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75. Trzeci punkt, typu drive-thru, gdzie można będzie zaszczepić się bez wysiadania z samochodu, ma powstać na parking Stadionu Miejskiego Suzuki Arena.

W Ostrowcu Świętokrzyskim utworzeniu punktu jest planowane w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej. Z kolei w Starachowicach w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

Obecnie w województwie przeciw COVID-19 można się zaszczepić w 188 placówkach.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w niedzielę PAP, że dyrektorzy oddziałów NFZ zaprezentują we wtorek przedstawicielom każdego powiatu w Polsce liczbę punktów szczepień, która powinna być zapewniona, by zaszczepić jak największą liczbę mieszkańców.(PAP)

 

autor: Wiktor Dziarmaga, (PAP)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •