reklama

reklama

/>

Szpital Tymczasowy przyjmuje chorych w ciężkich stanach. Wszystkie łóżka w placówce są zajęte

Szpital Tymczasowy przyjmuje chorych w ciężkich stanach. Wszystkie łóżka w placówce są zajęte Szpital Tymczasowy przyjmuje chorych w ciężkich stanach. Wszystkie łóżka w placówce są zajęte

Wszystkie łóżka w Szpitalu Tymczasowym w Kielcach są aktualnie zajęte.

Wbrew wcześniejszym założeniom, że do placówki będą trafiać pacjenci z COVID-19, bez innych ciężkich, stanów współistniejących, Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że w Szpitalu Tymczasowym leczeni są chorzy w bardzo ciężkich stanach, wymagający wszechstronnej pomocy, których ze względu na brak miejsc m.in.: na intensywnych terapiach w regionie, nie można przekazać do innych szpitali.

Ewentualne zwiększenie liczby łóżek w Szpitalu Tymczasowym jest uzależnione od możliwości kadrowych i delegowania personelu medycznego do pracy w tej jednostce. Obecnie większość kadry - zwłaszcza lekarskiej Szpitala Tymczasowego, to pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Przypominamy, że zgodnie z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego do leczenia pacjentów z COVID-19 została przeznaczona również Klinika Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Tymczasowego, która w związku z tą decyzją wymagała wsparcia kadrowego. Wojewódzki Szpital Zespolony, jako placówka węzłowa, realizuje szczepienia różnych grup, co wiąże się z koniecznością oddelegowania personelu do tych działań.

 

źródło: Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •