reklama

reklama

/>

Jest wniosek o areszt wobec podejrzanego o usiłowanie porwania na Ślichowicach

Jest wniosek o areszt wobec podejrzanego o usiłowanie porwania na Ślichowicach Jest wniosek o areszt wobec podejrzanego o usiłowanie porwania na Ślichowicach

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 31-latkowi podejrzanemu m.in. o dokonanie rozboju i usiłowanie pozbawienia wolności małoletniego.

W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, wyników przeszukań, zatrzymań rzeczy, oględzin monitoringu, opinii biegłego co do obrażeń, w oparciu o który ustalono następujący stan faktyczny. Do przedmiotowych zdarzeń doszło w dniu 08.04.2021 r., 31-letni Michał K. w środku dnia na osiedlu Ślichowice w Kielcach dokonał rozboju stosując przemoc wobec jednego z pokrzywdzonych i zabrał w celu przywłaszczenia telefon o wartości 700 zł, a nadto usiłował przy użyciu przemocy pozbawić wolności kolejnego, tym razem małoletniego, pokrzywdzonego poprzez umieszczenie go w bagażniku swojego samochodu. Dodatkowo naruszył też nietykalność cielesną jeszcze jednego małoletniego pokrzywdzonego szarpiąc go za ubranie. O tych wydarzeniach zawiadomiona została policja i po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali sprawcę.

W dniu 11.04.2021 r. prokurator przedstawił Michałowi K. trzy zarzuty, tj. rozboju, usiłowania pozbawienia wolności małoletniego oraz naruszenia nietykalności cielesnej kolejnego małoletniego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których co do istoty zaprzeczał dokonaniu zarzucanych mu przestępstw. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Dziś Sąd rozpozna wniosek.

Podejrzanemu grozi kara łączna nawet do 20 lat pozbawienia wolności. W śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do szczegółowego ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.


źródło: www.prokuratura.kielce.pl

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •