reklama

reklama

/>

Są nieoficjalne informacje w sprawie powołania nowych wiceprezydentów Kielc

Z nieoficjalnych informacji wynika, że za dzisiejszymi decyzjami Prezydenta Kielc, który odwołał z funkcji dwóch wiceprezydentów stoją nowe plany kadrowe.

Bogdana Wenty za pośrednictwem swojego rzecznika prasowego przekazał mediom oświadczenie, w którym informuje, że "Z dniem 14 kwietnia 2021 roku Marcin Różycki oraz Arkadiusz Kubiec przestali pełnić funkcje Zastępców Prezydenta Kielc.
W komunikacie tym brak jest jakichkolwiek wyjaśnień tego postanowienia.

Jednak jeśli wierzyć plotkom to oba stanowiska mają już swoich nowych kandydatów. Jedną z wymienianych osób jest ponoć kielecka radna Agata Wojda. Na giełdzie nazwisk pojawia się także Jacek Kowalczyk - wieloletni dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego a obecnie dyrektor Ostrowieckiego Browaru Kultury oraz dyrektor wydziału edukacji w kieleckim ratuszu Piotr Łojek. Tymczasem dwaj wymienieni panowie, na swoich profilach społecznościowych na facebooku, zaprzeczyli tym doniesieniom. O tym kto szykowany jest do objęcia wolnych już stanowisk dowiemy się podczas planowanej konferencji prasowej. Nie jest jeszcze znana data tego wydarzenia.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie zaskoczony decyzją Bogdana Wenty był jeden z odwołanych dziś wiceprezydentów Marcin Różycki, który funkcję drugiego zastępcy pełnił od 3 grudnia 2018 roku. Sprawował bezpośredni nadzór nad zadaniami z zakresu edukacji, kultury, sportu i turystyki, pomocy stypendialnej, promocji zdrowia i profilaktyki oraz działalnością Centrum Usług Miejskich.

Arkadiusz Kubiec stanowisko Trzeciego Zastępcy Prezydenta Kielc objął w marcu 2019 roku. Przez ten czas pełnił nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Wydział Komunikacji, Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich - Biuro Dowodów Osobistych i Referat Ewidencji Ludności oraz Zarząd Transportu Miejskiego. Jak wynika z nieoficjalnych informacji powodem odwołania wiceprezydenta miała być niezgoda na temat przedłożenia kolejnego projektu uchwały dotyczącej podwyżki za śmieci w Kielcach.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •