reklama

reklama

/>

Agata Wojda i Marcin Chłodnicki nowymi zastępcami Prezydenta Kielc

Agata Wojda i Marcin Chłodnicki nowymi zastępcami Prezydenta Kielc

To już pewne Agata Wojda i Marcin Chłodnicki to nowi zastępcy prezydenta Kielc. Bogdan Wenta poinformował o swoich wyborach podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Komunikat o odwołaniu z funkcji dotychczasowych zastępców – Marcina Różyckiego i Arkadiusza Kubca dotarł do mediów w środę po południu. W informacji prasowej prezydent Wenta nie wyjaśnił powodów swojej decyzji. Oficjalnie choć nie do końca jasno tłumaczył ten ruch w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Bogdan Wenta podczas ostatniego urlopu miał zdecydować, że w połowie kadencji czyli właśnie teraz potrzebne są zmiany i nowe spojrzenie na problemy miasta. Prezydent podkreślił też, że skorzystał z przysługującego mu prawa i była to tylko jego decyzja.

Agata Wojda związana z Koalicją Obywatelską, objęła funkcję drugiego zastępcy prezydenta. Przez ponad 10 lat była kielecką radna, w samorządzie pełniła funkcje przewodniczącej komisji ładu przestrzennego, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Nowa funkcja związana będzie między innymi właśnie z tymi obszarami.

Wiceprezydentka przejmie kompetencje Arkadiusza Kubca, który pełnił nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Wydział Komunikacji, Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich - Biuro Dowodów Osobistych i Referat Ewidencji Ludności oraz Zarząd Transportu Miejskiego.

Agata Wojda zaznacza, że propozycję prezydenta traktuje jako ogromne wyzwanie i zobowiązanie wobec mieszkanek i mieszkańców. - Praca na rzecz Kielc od wielu lat jest moją pasją i praktycznie pochłania większość mojego czasu. W tym kontekście możliwość połączenia pracy zawodowej z zaangażowaniem społecznym jest jak spełnienie marzenia - mówi nowa zastępczyni prezydenta Kielc. - Mam świadomość ogromu pracy, jaka mnie czeka i konieczności nadania dynamiki kilku obszarom. Na pewno wśród priorytetów będą kwestie związane z walką o czyste powietrze, zarządzaniem zielenią w mieście i wyzwaniami klimatycznymi.

Marcin Chłodnicki, obejmie funkcję Trzeciego Zastępcy Prezydenta Kielc, przejmując kompetencje Marcina Różyckiego. Pod jego jurysdykcją znajdzie się więc bezpośredni nadzór nad zadaniami z zakresu edukacji, kultury, sportu i turystyki, pomocy stypendialnej, promocji zdrowia i profilaktyki oraz działalnością Centrum Usług Miejskich.

Objęcie nowych stanowisk zarówno dla Agaty Wojdy jak i Marcina Chłodnickiego oznacza rezygnację z funcji radnych. Na ich miejsce powołani zostaną nowi kandydaci. Wiadomo już że mają to być kobiety.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •