reklama

reklama

/>

Szpital na Czarnowie jako pierwszy w regionie przeprowadził operacje TAVI

Szpital na Czarnowie jako pierwszy w regionie przeprowadził operacje TAVI

Przezskórne wszczepienia zastawki aortalnej, przeprowadzono w tym tygodniu po raz pierwszy w Klinice Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Do do tej pory operacje TAVI nie były wykonywane w naszym regionie. Tego typu metoda leczenia jest stosowana u chorych, którzy ze względu na inne obciążenia, nie kwalifikują się do tradycyjnych operacji.

Tradycyjny zabieg polega na przecięciu pacjentowi klatki piersiowej i podłączeniu go do specjalistycznego urządzenia, które na czas zabiegu musi zastąpić pracę serca i płuc. Tego typu metoda leczenia w krążeniu pozaustrojowym jest dodatkowym obciążeniem dla chorego – tłumaczy dr Edward Pietrzyk ze Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii.

Dwa zabiegi TAVI polegające na przezskórnym wszczepieniu zastawki aortalnej, przeprowadzono w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Placówka planuje w najbliższym czasie robić kolejne wysokozaawansowane operacje. Mogą być one wykonywane jedynie w renomowanych klinikach kardiochirurgicznych.

Dr Pietrzyk zwraca uwagą na to, że przezskórne wszczepienia są stosowane u chorych, którzy ze względu na inne obciążenia, nie kwalifikują się do tradycyjnych operacji, z otwarciem klatki piersiowej, a u których wada zastawki uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Z zabiegów TAVI w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii mogło by skorzystać ok. 50 pacjentów rocznie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •