reklama

reklama

/>

Chcesz zazielenić i dotlenić świat? Dołączy do akcji „Zielony rekord”

Chcesz zazielenić i dotlenić świat? Dołączy do akcji „Zielony rekord” Chcesz zazielenić i dotlenić świat? Dołączy do akcji „Zielony rekord”

Każdy, kto chciałby zazielenić i dotlenić świat, może dołączyć do akcji „Zielony rekord”. Swoje drzewka i krzewy w różnych miejscach na terenie województwa świętokrzyskiego posadzili już: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik, członkowie Zarządu: Marek Jońca i Tomasz Jamka.

– Akcję rozpoczęliśmy w Światowym Dniu Ziemi. Zależy nam, aby posadzić jak najwięcej drzew i krzewów w świętokrzyskich miejscowościach. Staramy się stwarzać jak najbardziej przyjazne warunki do życia dla nas, dla roślin i zwierząt. W taki sposób przeciwstawiamy się temu, że nasza planeta w zastraszającym tempie ulega degradacji – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Marszałek Andrzej Bętkowski drzewka posadził razem z dziećmi na terenie Punktu Przedszkolno-Terapeutycznego „Słoneczko” w Starachowicach, a wicemarszałek Renata Janik na terenie Przedszkola Samorządowego nr 24 w Kielcach. Członek Zarządu Marek Jońca swoimi nasadzeniami zasilił teren Przedszkola Publicznego w Połańcu, a Tomasz Jamka krzewy posadził na zielonym terenie Przedszkola Samorządowego nr 35 w Kielcach.

Jak dołączyć do akcji?

Wystarczy posadzić dowolną ilość roślin w pracy, domu, na działce lub ogrodzie, zrobić zdjęcia przedstawiające miejsce przed i po nasadzeniu, a na koniec opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #ZielonyRekord. Akcja, którą patronatem objął marszałek Andrzej Bętkowski jest inicjatywą organizacji ekologicznej dotlenieni.org. Celem wydarzenia jest nasadzenie jak największej ilości roślin na terenie całej Polski. W akcji biorą udział jednostki z każdego sektora: przedsiębiorstwa, instytucje pożytku publicznego, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którzy pragną poprawić jakość środowiska naturalnego na terenie naszego kraju.

Konkurs plastyczny Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych

Przyłączając się do akcji „Zielony Rekord”, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach zorganizował dla przedszkolaków konkurs plastyczny pn. „Poszukiwacze wiosny”. Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci, indywidualnej pracy plastycznej, która miała przedstawiać oznaki nadejścia wiosny, zaobserwowane przez przedszkolaków w terenie. Bardzo ważne było aby wykonanie prac konkursowych zostało poprzedzone wycieczką w teren np. z rodzicami lub dziadkami. Zadaniem opiekuna było zrobienie dziecku 3 zdjęć przedstawiających jego działania. Nagrodą dla przedszkoli, które wzięły udział w edukacyjnym przedsięwzięciu są sadzonki kolorowych krzewów ozdobnych, przyjaznych ptakom i owadom. Zostaną one posadzone wspólnie z uczestnikami konkursu na terenie ich placówek.

 

źródło: Gabinet Marszałka Województwa

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •