reklama

reklama

/>

Pomysły gotowe? Startuje Kielecki Budżet Obywatelski

Pomysły gotowe? Startuje Kielecki Budżet Obywatelski Pomysły gotowe? Startuje Kielecki Budżet Obywatelski

Od 4 do 25 maja mieszkańcy Kielc będą mogli zgłaszać swoje pomysły do dziewiątej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje będą przyjmowane tylko drogą elektroniczną. W tym roku również w nowej kategorii - projektów zielonych.

Na realizację pomysłów mieszkańców została przeznaczona najwyższa w historii kwota 7 milionów 800 tysięcy złotych. To 50 tys. zł więcej niż poprzednim razem.

Wsłuchując się w głos mieszkańców, wyrażony m.in. za pomocą ankiety, do regulaminu Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzono kilka istotnych zmian w stosunku do lat ubiegłych. Największa dotyczy wprowadzenia nowej kategorii projektów - tzw. projektów zielonych, które polegają na stworzeniu atrakcyjnych dla mieszkańców terenów zieleni np. stref rekreacyjnych, parków kieszonkowych czy skwerów. Na projekty zielone zagwarantowano w budżecie obywatelskim kwotę 800 tys. zł.

Ponadto mieszkańcy nadal mogą zgłaszać projekty inwestycyjne duże, na które zarezerwowano 4,5 mln zł, projekty inwestycyjne małe - 2 mln zł oraz projekty nieinwestycyjne - 500 tys. zł.

Następna zmiana w tegorocznym regulaminie dotyczy wartości projektów inwestycyjnych małych - została ona zwiększona do 200 tys. zł (do tej pory było to 150 tys. zł). Projekty powyżej tej kwoty będą zakwalifikowane do projektów inwestycyjnych dużych.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub komputera, będą mogły zgłosić projekt w siedzibach ratusza na Rynku lub przy ul. Strycharskiej. Wcześniej jednak trzeba umówić się na konkretny termin w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej (41 367 64 00).

28 maja br. opublikowana zostanie lista wszystkich zgłoszonych pomysłów. Następnie przez trzy miesiące urzędnicy będą weryfikować projekty. Jeżeli zauważą braki lub ewentualne nieprawidłowości, skontaktują się z ich autorami.
6 września poznamy listy projektów ocenionych pozytywnie i negatywnie. Pomysłodawcy będą mieli siedem dni na złożenie odwołania od niekorzystnej oceny projektu. Odwołania rozpatrzy komisja składająca się m.in. z radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz urzędników. Autorzy projektów, którzy złożą odwołania, będą mieli możliwość wzięcia udziału w posiedzeniu komisji.

17 września zostanie opublikowana lista projektów dopuszczonych do głosowania. Głosowanie rozpocznie się 27 września, potrwa dwa tygodnie i zakończy się 11 października.

Głosować będzie można wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej Idea Kielce - Budżet Obywatelski pod adresem www.bo.kielce.eu. Każdy mieszkaniec może zagłosować wyłącznie jeden raz i w ramach jednego głosu może wybrać: jeden projekt inwestycyjny duży, dwa projekty „zielone”, trzy projekty inwestycyjne małe oraz cztery projekty nieinwestycyjne.


Każdy głos będzie potwierdzony za pomocą kodu sms. Na jeden numer telefonu może zostać wysłany jeden sms. Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, będą mogły zagłosować w specjalnie zorganizowanych punktach na terenie miasta. Lista punktów będzie dostępna na stronie internetowej na co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem głosowania.

Wyniki głosowania poznamy 15 października.

 źródło: Urząd Miasta Kielce

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •