Logo
Wydrukuj tę stronę

Weź udział w Budżecie Obywatelskim - Masz pomysł? Zgłoś go!

Weź udział w Budżecie Obywatelskim - Masz pomysł? Zgłoś go!

Od 4 do 25 maja mieszkańcy Kielc mogą zgłaszać swoje pomysły do dziewiątej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje przyjmowane są tylko drogą elektroniczną. W tym roku również w nowej kategorii - projektów zielonych.

Na realizację pomysłów mieszkańców została przeznaczona najwyższa w historii kwota 7 milionów 800 tysięcy złotych. To 50 tys. zł więcej niż poprzednim razem.

- Budżet obywatelski to wspaniałe narzędzie aktywności społecznej. Doskonale pokazuje, że na funkcjonowanie miasta wpływ może mieć każdy mieszkaniec. Kielczanie już wielokrotnie udowodnili, że mają wiele ciekawych pomysłów. Jestem przekonany, że w tym roku ponownie wykażą się inwencją - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wprowadzono nową kategorię - tzw. projektów zielonych, takich jak strefy rekreacyjne, czy parki kieszonkowe. W tym obszarze zagwarantowano kwotę 800 tys. zł.

- Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji. Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie do włączenia mieszkańców w kreowanie rzeczywistości wokół nich. To nie tylko proces głosowania nad projektami, ale to także potrzeba budowania lokalnych porozumień, tworzenia projektów, czyli wpływania bezpośrednio na swoje sąsiedztwo - tłumaczy Agata Wojda, zastępca prezydenta Kielc.

Ponadto mieszkańcy nadal mogą zgłaszać projekty inwestycyjne duże, na które zarezerwowano 4,5 mln zł, projekty inwestycyjne małe - 2 mln zł oraz projekty nieinwestycyjne - 500 tys. zł.

Następna zmiana w tegorocznym regulaminie dotyczy wartości projektów inwestycyjnych małych - została ona zwiększona do 200 tys. zł (do tej pory było to 150 tys. zł). Projekty powyżej tej kwoty będą zakwalifikowane do projektów inwestycyjnych dużych.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub komputera, będą mogły zgłosić projekt w siedzibach ratusza na Rynku lub przy ul. Strycharskiej. Wcześniej jednak trzeba umówić się na konkretny termin w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej (41 367 64 00).

17 września opublikowana zostanie lista gotowych propozycji.

Głosować będzie można wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej Idea Kielce - Budżet Obywatelski.

Wyniki poznamy 15 października.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.