reklama

reklama

/>

Teatr bawi, uczy i wzrusza. Można to zobaczyć na najnowszej wystawie w Muzeum Zabawek i Zabawy

Teatr bawi, uczy i wzrusza. Można to zobaczyć na najnowszej wystawie w Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy na najnowszej ekspozycji prezentuje ponad 200 lalek teatralnych, dodatkowo elementy scenografii. W piątek odbył się wernisaż wystawy „Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie”. Na wydarzeniu pojawił się wyjątkowy gość – mamut, czyli olbrzymia lalka teatralna z TLiA Kubuś.

Tyci, tyci przedstawienie... jak na duzej scenie” to tytuł najnowszej wystawy w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Do połowy września można podziwiać ponad 200 lalek teatralnych i elementy scenografii. W piątek ekspozycję uroczyśie otoworzyła dyrektor instytucji Daria Dyktyńska.

Wystawa ma zachęcać do zabawy w teatr. Zainteresowani zobaczą tu zestawy dla przedszkoli do realizacji przedstawień oraz profesjonalne kukły i marionetki z Teatru Lalki i Aktora Kubuś. „Tyci, tyci przedstawienie… jak na dużej scenie” jest muzealnym hołdem dla 65 lat działalności kieleckiego Kubusia.

Zwiedzający będą mieli okazje poznać różnice pomiędzy kukiełką, marionetką, pacynką i jawajką. Organizatorzy chcą też podkreślić walory teatrzyków domowych. Na wernisażu wśród zaproszonych gości pojawili się wiceprezydenci Kielc: Agata Wojda i Marcin Chłodnicki.

Piątkowemu wydarzeniu towarzyszył również wyjątkowy gość – mamut, czyli olbrzymia lalka teatralna z TLiA Kubuś. W ramach wystawy zaplanowano także warsztaty dla najmłodszych podczas których dzieci samodzielnie wykonają kukiełki i wraz opiekunami przygotują mini-teatrzyk.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •