reklama

reklama

/>

Gry edukacyjne i warsztaty to tylko niektóre atrakcje przygotowane na „Tydzień ENERGII z przyrodą”

Gry edukacyjne i warsztaty to tylko niektóre atrakcje przygotowane na „Tydzień ENERGII z przyrodą” Gry edukacyjne i warsztaty to tylko niektóre atrakcje przygotowane na „Tydzień ENERGII z przyrodą”

Gry edukacyjne, warsztaty stacjonarne i online oraz piknik - to tylko niektóre atrakcje akcji proekologicznej przygotowanej przez kielecki ratusz i miejskie instytucje. W tym roku „Tydzień ENERGII z przyrodą” odbędzie się od 5 do 12 czerwca 2021 r.

Prezydent Miasta Kielce wraz z instytucjami zajmującymi się szeroko rozumianą ochroną środowiska zapraszają do akcji pod hasłem „Tydzień ENERGII z przyrodą". Skuteczna ochrona środowiska wymaga zaangażowania wszystkich.

- „Tydzień ENERGII z przyrodą” to doskonała okazja, żeby forsować dobre nawyki wśród mieszkańców, przede wszystkim dbałość o przyrodę. Będziemy zachęcać do postaw proekologicznych związanych na przykład z oszczędzaniem energii, ale też dbaniem o nasze naturalne zasoby - mówi wiceprezydentka Kielc, Agata Wojda.

Wydarzenia zaplanowano na cały tydzień od 5 do 12 czerwca 2021 r. Spotkania stacjonarne i online odbędą się w różnych godzinach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

- Program jest bardzo bogaty. Na wydarzenia zapraszamy do w różnych instytucji naszego miasta, między innymi do Muzeum Zabawek i Zabawy, Energetycznego Centrum Nauki, Geonatury Kielce i Instytutu Dizajnu. Zaproponujemy warsztaty, gry, zabawy, konkursy i szkolenia - informuje Aneta Boroń, kierownik Referatu kształtowania środowiska i zarządzania zielenią miejską Wydziału Usług Komunalnych i Środowiska UM.

Jak podkreśla zastępczyni prezydenta Kielc, Agata Wojda, Miasto Kielce zachęca kielczan do proekologicznych postaw nie tylko podczas eventów.

- Promujemy szereg programów, chociażby w zakresie ochrony wód opadowych. Chcemy przekonać mieszkańców, że dbanie o środowisko będzie się w perspektywie czasu opłacać nam wszystkim - mówi Agata Wojda.

W organizację wydarzeń „Tygodnia ENERGII z przyrodą” włączył się także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach, Straż Miejska Kielce, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Kielce, Ośrodek Działań Ekologicznych „ŻRÓDŁA” w Łodzi.

 

źródło: Rzecznik Prasowy Prezydenta

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •